Turnir na Kritu: Olimpijakos bolji od Zvezde

U obračunu pirejskih i beogradskih crveno-belih Olimpijakos je odneo pobedu rezultatom 86:74 i plasirao se u finale turnira. Crvenoj Zvezdi preostaje borba za treće mesto protiv Hapoela iz Jerusalima u meču koji će se odigrati u nedelju.

Početak utakmice obeležila je velika borba u reketu na obe strane, lopta se spuštala ka visokim igračima koji su akcije završavali sa niskog posta. Sredinom prve četvrtine Olimpijakos pojačava agresivnost u odbrani, a Zvezda ostaje bez ideja u napadu, što je vodi u zaostatak. Olimpijakos preko velikog broja poena iz tranzicije uz dominaciju u ofanzivnom skoku uspeva da se odlepi na 26:16.

Olimpijakos je nastavio sa agresivnom igrom i poenima iz tranzicije uvećao razliku u drugoj četvrtini. Zvezda je oscilirala, na momente su poentirali iz prodora, da bi u nekom sledećem trenutku promašivali spolja ili gubili lopte. Beogradski crveno-beli se vraćaju u igru u završnici poluvremena kada koriste slabe minute Olimpijakosa i preko visokih igrača dolaze do poena kojima su oborili zaostatak. Trojkom Mancarisa u poslednjoj sekundi Olimpijakos odlazi na odmor sa prednošću od 47:34.

U trećoj četvrtini su se smenjivali periodi dobre igre Olimpijakosa i Zvezde. Zvezda je bila bolja na samom početku i u drugoj polovini, dok je Olimpijakos bio bolji sredinom ovog perioda. Igrači Zvezde su uspeli da ostvare odličnu saradnju između spoljne i unutrašnje linije, pa su se akcije često završavale lakim poenima iza leđa odbrane Olimpijakosa. Olimpijakosova bekovska linija poentirala je lako iz prodora i posle povratnih pasova za pogođene šuteve spolja, ali kada je Zvezda pojačala agresivnost u odbrani napadački učinak Pirejaca je opao. Treća četvrtina je završena rezultatom 67:58.

Prvu polovinu poslednje četvtine obeležila je serija pogođenih šuteva sa distance na obe strane. Usledilo je nekoliko praznih minuta, a onda je na scenu stupio Spanulis, koji je sa sedam uzastopnih poena i asistencijom rešio meč u korist Olimpijakosa. Zvezdi je u završnici ponestalo snage i koncetracije da nastavi borbu za pobedu.