Trento bolji od Milana

U trećoj utakmici finalne serije italijanske košarkaške lige, serija se preselila u Trento, gdje je domaća ekipa u okršaju sa Olimpiom iz Milana uspjela da pred svojim navijačima smanji rezultat u seriji na 2-1 i vrati snove o tituli svojim navijačima.

Od samog starta vidjelo se da nas očekuje neizvjesna utakmica, tvrde odbrane na obje strane rezultovale su neriješenim rezultatom na kraju prve dionice, da bi drugi kvartal bio tek nešto malo zanimljiviji. Igrači Trenta uspjeli su da još više stegnu odbranu i ponove napadački dobru partiju iz prve četvrtine, što im je donijelo četiri poena prednosti na kraju prvog poluvremena, rezultat je glasio 35-31.

U trećoj dionici čini se da košarkaši Trenta prelamaju utakmicu u svoju korist, fenomenalnom igrom u napadu domaći košarkaši uspijevaju da dionicu dobiju sa 6 poena razlike i da pred posljednju četvrtinu na svojoj koti imaju 10 poena viška. U posljednjoj četvrtini domaći igrači uz blagu neizvjesnost uspijevaju da privedu utakmicu kraju i riješe je u svoju korist, konačan rezultat glasio je 72:65.

Najefikasniji u domaćoj ekipi bili su Dominik Saton sa 19 i Dastin Hog sa 18 poena, pratio ih je još Žoao Gomeš sa 13 poena.

U gostujućoj ekipi istakao se letonski internacionalac Dairis Bertans sa 13 postignutih poena, a isti broj poena postigao je i američki plejmejker, bivši košarkaš Partizana, Kurtis Džerels.

Sledeća utakmica finalne serije očekuje nas već u ponedeljak, gdje će košarkaši Olimpie iz Milana imati još jednu meč loptu i gdje bi eventualnim brejkom odnijeli šampionsku titulu za Milano.