Treća uzastopna pobeda Limoža

Le Man se držao tri četvrtine u Limožu, ali izabranici Duška Vujoševića su odličnom poslednjom deonicom prelomili susret i slavili sa 79:68.

Potpuno izjednačena utakmica je viđena tokom 30 minuta košarke. Samo u jednom navratu su Limož i Le Man imali po 6 razlike prednosti. Treća četvrtina je završena rezultatom 56:53. Si-Džej Fer i Džerom Rendl su svojim poenima otvorili poslednji period i odveli domaći sastav na maksimalnih +7(60:53) u tom trenutku. Šenon Šorter je pogodio trojku na drugoj strani, ali odmah je uzvratio Klemen Prepelič. Nakon dobre odbrane Limoža, Fer je opet poentirao i povratka za goste više nije bilo. Konačan rezultat je bio 79:68.

Klemen Prepelič je još jednom bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 17 poena, a dvocifreni su još bili Osman Kamara sa 16, odnosno Si-Džej Fer sa 12 poena. U poraženom sastavu su se istakli Rajan Pirson i Đordan Votson sa po 15 poena.

Ovom pobedom, Limož se izjednačio sa Le Portelom na osmoj poziciji. Oba kluba imaju po 14 pobeda, s tim da sastav Duška Vujoševića ima utakmicu više i slabiji međusobni skor. Svoju utakmicu 28. kola, Le Portel će odigrati večeras na gostovanju drugoplasiranom Šalonu. Le Man je nakon ovog poraza ostao na 11 pobeda i šanse za plasman u doigravanje su im svedene na teoriju. Limož u narednoj rundi takmičenja očekuje gostovanje prvoplasiranom Monaku koji sa klupe vodi crnogorski stručnjak Zvezdan Mitrović.