Šuterska klinika profesora Belinelija odvela Italiju u četvrtfinale

Sve je bilo jasno već nakon prve četvrtine…

Finska je sa puno samopouzdanja došla u Istanbul. Imali su i pravo na to nakon četiri pobede u grupnoj fazi koja se igrala u Helsinkiju. Ipak, izabranici Etorea Mesine su izveli pravi “blickrig” u prvoj četvrtini u kojoj su ubacili šest trojki, sa procentom šuta iz igre preko 85%. Rezultat nakon 10 minuta košarke je bio 30:17. Do kraja poluvremena, “Azuri” su samo uvećali vođstvo(48:29).

Fince je u nastavku u igri držao Peteri Koponen svojim pogotcima. Na drugoj strani je Marko Belineli pogađao sve i svašta. Košarkaš Atlanta Hoksa je ubacio pet trojki iz osam pokušaja, od toga dve na početku drugog poluvremena. Treba napomenuti da je u dva promašena šuta za tri poena bio fauliran, a sa linije slobodnih bacanja je bio skoro nepogrešiv(5/6). Poslednji i jedini pravi trzaj, “Vukovi” su imali krajem poslednje četvrtine kada su zaostatak spustili na jednocifrenu razliku, ali ozbiljnije nisu uspeli da zaprete.

Finska – Italija 57:70 (17:30, 12:18, 13:10, 15:12)

Finska: Kovisto 5, Haf 6, Li 0, Salin 11, Koti 4, Koponen 13, Nutinen 0, Raniko 0, Lindbom 0, Markanen 4, Vilson 8, Marfi 6

Italija: Heket 10, Belineli 22, Aradori 0, Filoj 4, Biliga 6, Meli 10, Kuzin 0, Ćinćarini 0, Abas 0, Baldi Rosi 3, Burns 0, Datome 15