Strelnieks nokautirao Đorđevićev Bajern

Preokretom u poslednjoj četvrtini, Bamberg je savladao Bajern u Minhenu rezultatom 76:80 i tako poveo 2:0 u polufinalnoj seriji.

Činilo se da izabranici selektora Srbije kontrolišu utakmicu, osim malog pada u igri krajem druge četvrtine, kada je Bamberg prvi put poveo(39:41), Bajern je bio bolji rival tokom većeg dela susreta. Nakon što je Nihad Đedović pogodio trojku za 72:63 sredinom poslednje deonice, činilo se da će serija biti poravnata, ali iskustvo gostiju, stečeno igranjem u Evroligi se isplatilo.

U poslednje dve minute, ušlo se pri rezultatu 76:71, ali onda je Janis Strelnieks pogodio trojku, a nakon dobre odbrane Bamberga, Fabijan Kozer je poravnao rezultat. Domaćin je igrao čitav napad, Dru Džojs išao na prodor, ali lopta je ispala iz koša. Na drugoj strani, gosti su odigrali odličan pik, Anton Gavel je zapeo u bloku, a Strelnieks se prošetao do obruča za 76:78, četiri sekunde pre kraja utakmice. Bajern je imao napad za produžetak ili pobedu, ali domaći su se odmah spetljali i izgubili loptu. Na kraju, konačan rezultat je bio 76:80.

Fabijan Kozer je sa 23 poena predvodio Bamberg do velike prednosti u polufinalnoj seriji, ali junak je bio Janis Strelnieks koji je upisao 13 poena večeras. Darius Miler je sa 12 poena bio takođe dvocifren u pobedničkom sastavu. Najzapaženiji pojedinac u domaćem timu je bio Devin Buker sa 12 poena, Vladimir Lučić je dodao 11, a Nihad Đedović 10 poena.

Ovim trijumfom, Bamberg je poveo sa 2:0 u seriji i došao na korak od finala Nemačke lige. Treća utakmica je na rasporedu u nedelju, a Broze će biti domaćin. U drugom polufinalu, Ulm i Oldenburg su poravnati nakon dva odigrana meča.