Šruder srušio Ukrajinu

Startovala je i Grupa B, a prvi duel je bio izmedju Nemačke i Ukrajine, gde su “Paceri” zasluženo slavili rezultatom 75:63 (9:16, 30:17, 19:14, 17:16).

U prvoj, prilično neefikasnoj četvrtini, Ukrajinci su pokazali zube. Vodili su celih 10 minuta, ali je motor upalio plejmejker Atlanta Hoksa, Denis Šruder i u drugoj četvrtini su se stvari vratile “na svoje mesto”, da bi do “velikog odmora” imali prednost 39:33, pritom je Šruder postigao skoro polovinu poena svog tima (18).
U drugom poluvremenu stvari su se promenile, duga klupa Nemaca i kvalitet tima je stupio na scenu, pa su se prvi put odmakli na dvocifrenu razliku, 48:37, da bi zatim rutinirano završili posao. Ukrajinci su ostali bez šansi, jedino su uspeli da smanje razliku na jednocifrenu, dva minuta do kraja, kada su gubili sa 68:61. Medjutim, reprezentativci Nemačke su dodali još malo gasa i sa prednošću od 12 poena završili utakmicu, 75:63. U redovima Nemačke najbolji je bio NBA as Šruder, dok je na drugoj strani Mišula bio nosilac sa 12 poena.

dw.com

Nemačka: Lo 5, Fojhtman 8, Štajger 2, Tada 2, Tajs 7(8sk), Benzing 17, Šruder 32(5sk, 7as), Akpinar 0, Bartel 2, Timan 0.

Ukrajina: Pustozvonov 6, Kolčenko 5, Lukašov 0, Overčenko 8, Lipovij 2(6sk, 7as), Kornijenko 2, Bobrov 5, Zajcev 4, Kravcov 3, Pustovij 11, Konjev 5, Mišula 12.