Šruder srušio Italiju

Derbi u grupi B su danas odigrali košarkaši Italije i Nemačke. Interesantan duel koji se “muški” vodio od prvog do poslednjeg minuta i na kraju je kao pobednik izašla reprezentacija Nemačke, rezultatom 55:61 (17:16, 12:13, 9:14, 17:18).

U prvom kvartalu je bilo izuzetno zanimljivo, počelo je trojkom Tade, a odmah je Belineli imao spreman odgovor. Pokušavala je Italija da se odlepi, ali Nemci nisu dozvoljavali. 16 sekundi pre isteka prvog kvartala Pjetro Aradori postiže trojku, a sekund pre kraja Johanes Fohtman zicerom stavlja tačku.
U drugom periodu, videli smo bolje otvaranje Nemačkih košarkaša, predvodjeni Denisom Šruderom, koji je ponovo na tribinama imao podršku svog NBA trenera, Majka Badenholzera. Italijani odgovaraju serijom 8:0 i nakon dužeg vremena preuzimaju vodjstvo.Druga četvrtina, pripala je Nemačkoj, pa smo na veliki odmor otišli nerešenim rezultatom 29:29.
Čitava dva minuta smo čekali na koš u trećoj četvrtini, a onda je usledio “blic krig” i nekoliko uspešnih napada na obe strane. Timske odbrane su bile tačne poput sata u ovoj utakmici i videli smo veliki broj teških šuteva preko ruke defanzivaca. Krajem treće deonice, Italija je ušla u malu napadačku krizu, ali je iskusni Etore Mesina ostavio svoje igrače da sami reše taj problem. Treći period je završen prednošću Nemaca od pet poena, što je bila najveća prednost na utakmici.
U poslednjem kvartalu se Nemačka nešto bolje snašla i tokom poslednja dva minuta došla prvi put do dvocifrene prednosti, a Ariel Filoj, jedan od najraspoloženijih igrača Italije, dao im je nadu da mogu da udju u neizvesniju završnicu, medjutim, Nemački mentalitet je proradio i meč je priveden kraju bez većih problema. Nemačka se ovom pobedom izjednačila na tabeli sa Litvanijom i širom sebi otvorila vrata ka narednoj fazi.

dw.com

Italija: Heket 0, Belineli 12, Aradori 9, Filoj 15, Biliga 2, Meli 8, Kuzin, Ćinćarini, Baldi Rosi, Datome 9.

Nemačka: Lo 4, Fohtman 12, Štajger 0, Tada 6, Tajs 11, Bencing 0, Šruder 17, Akpinar 0, Bartel 9, Timan 0, Hekman 2.