U Bogdanovićevoj utakmici karijere, srpski okršaj pripao Teodosiću (VIDEO)

Bogdan Bogdanović je uspeo da kreira preokret svoje ekipe u poslednjoj četvrtini, ali Klipersi su bili mirniji u finišu i slavili rezultatom 115:121.

I u trećem njihovom međusobnom okršaju ove sezone, Los Anđeles Klipersi su savladali Sakramento Kingse, ovaj put je rezultat bio 115:121, u susretu odigranom u “Golden 1 Centru”.

Gosti iz Los Anđelesa su puno bolje otvorili meč i došli do velike početne prednosti (14:29) već u prvoj četvrtini. Velike probleme su Kingsima na startu utakmice pravili visoki igrači, pre svih Blejk Grifin i Deandre Džordan. Oni su kombinovano ubacili 15 poena u tom delu susreta. Kingsi su okončali prvu četvrtinu serijom od 7:0, pa je nakon 12 minuta košarke na semaforu pisalo 21:29. U drugom periodu, odbrane se skoro pa nisu ni igrale. Četvrtina je okončana rezultatom 39:43, a na poluvremenu je bilo 60:72.

Miloš Teodosić i Blejk Grifin su stvarali poene za Kliperse u trećoj četvrtini, a razlika je na početku tog perioda bila maksimalnih +16(62:78). Džordž Hil je tada stvario preuzeo u svoje ruke. Plejmejker Kingsa je sam kreirao seriju od 9:0 i tako vratio sastav Dejva Jergera u igru. Klipersi su na isteku treće četvrtine uspeli ponovo da vrate dvocifrenu prednost, rezultat je bio 89:100.

Svoj šou na utakmici je imao i Bogdan Bogdanović. Srpski internacionalac je poslednji period otvorio sa svojih 7 poena, a njegovi saigrači su se na to nadovezali, pa su Kingsi serijom 10:0 prišli na samo 4 poena zaostatka(102:106). Grifin je zatim prekinuo pomenutu seriju svojim košem(102:108), ali gosti su kreirali novu, zahvaljujući trojci Bogdanovića, da bi potom nakon poena Zeka Rendolfa i prešli u vođstvo(109:108).

Ipak, tada je odgovornost preuzeo Teodosić. Plejmejker Klipersa je prvo poentirao, a onda i asistirao Montrezu Herelu za novu prednost mlađe franšize iz Los Anđelesa. Klipersi su u poslednje 24 sekunde ušli sa rezultatom 117:115. Domaći su udvojili Lua Vilijamsa i uspeli da mu ukradu loptu, ali samo za trenutak, pošto je istu izgubio Kosta Kufos, a Tajron Valas je zakucao u kontri za potvrdu pobede svoje ekipe. Konačan rezultat je bio 115:121.

Los Anđeles Klipersima je ovo bila 20. pobeda u sezoni i sada su se izjednačili na osmoj poziciji Zapadne konferencije sa Pelikansima, iako franšiza iz Nju Orleansa ima utakmicu manje. Kingsi su posle ovog neuspeha pali na poslednje mesto “Zapada” i zaostaju sedam pobeda za mestom koje vodi u doigravanje.

Lu Vilijams je sa 30 poena bio najbolji u pobedničkom timu, 25 je dodao Montrez Herel, a 18 Blejk Grifin. Miloš Teodosić je imao učinak od 10 poena i 9 asistencija.

U redovima Kingsa, Bogdan Bogdanović je odigrao najbolju utakmicu u svojoj NBA karijeri. On je strelce svoje ekipe predvodio sa 22 poena, a pratio ga je Džordž Hil sa poenom manje, dok je 16 poena imao Zek Rendolf.