Srbija razbila Australiju!

Srbija je ubedljivo slavila protiv Australije sa 61:87 . U finalu će protivnik biti SAD, koje su u prvoj polufinalnoj utakmici savladali Španiju. Pobednički tim su predvodili Teodosić sa 22 poena i 5 asistencija, Marković sa 14 poena i 5 asistencija, Mačvan sa 12, Raduljica sa 11 poena i 6 skokova i Jokić sa 9 poena i 11 skokova. U poraženom timu Mils i Motum su imali 13, a Ingls 12 poena i 7 skokova.

Srbija je odigrala fantastičnu odbranu koja je uz rivalov loš šut iz igre uzrokovala da Australija postigne samo 5 poena u prvoj četvrtini. Naši reprezentativci su ovom periodu poentirali iz kontri i sigurnog šuta iz pika sa poludistance. Teodosić i Raduljica su na početku utakmice bili nerešiva enigma za odbranu Australije. Prva četvrtina je završena rezultatom 5:16.

Drugu četvrtinu je obeležio veliki broj izgubljenih lopti i promašenih šuteva na obe strane. Australija je dobro počela ovaj period mini-serijom 5-0, a onda je Teodosić sa dva uzastopna pogođena šuta spolja vratio napad Srbije u život. Srbija je u nastavku vratila čvrstinu u odbrani na nivo iz prve četvrtine i ređala poene iz kontri. Apsolutna dominacija ostvarena je u skoku, u defanzivi su pokupljeni odbici promašaja Australije, u ofanzivi ispravljani sopstveni. Na odmor se otišlo sa prednošću od 14:35.

Teodosić

Australija se digla iz pepela u trećoj četvrtini i promenila fokus svojih napada sa šuteva spolja na unutrašnju igru. Odlična saradnja spoljnih i unutrašnjih igrača i mekša odbrana Srbije omogućili su Australiji veliki broj poena iz pik end rola i prodora. Srbija je odgvorila odličnom igrom u napadu Teodosić i Marković su donosili poene iz šuteva za tri poena i prodora, dok je Mačvan bio siguran iz reketa. Srbija je treću četvrtinu završila sa prednošću od 38:66.

Australijanci su i poslednju četvrtinu odigrali vrlo dobro u napadu, nekoliko minuta su uspeli da presingom kazne opuštanje Srbije, ali su naši reprezentativci vraćali koncetraciju na nivo potreban za pobedu u velikom stilu. Đorđević je do kraja pružio šansu svim igračima sa klupe da učestvuju u velikom uspehu.