Srbija sporo počela, ali na kraju ipak slavila pobedu!

Srbija je sporo ušla u utakmicu i u prvoj četvrtini zaostajala čak 12 poena, ali u nastavku su uspeli da se saberu i slave rezultatom 92:82.

Nije Srbija izgledala dobro većim delom prve četvrtine, Kristaps Porzingis je izveo nekoliko lepih poteza na obe strane terena, Dairis Bertans je pogađao šuteve, pa je prednost Letonije bila 24:21 nakon deset minuta košarke. U drugoj četvrtini su oba napada bila raspoložena, pogađalo se na oba koša u visokom procentu, a rezultat na poluvremenu je bio 47:45 za izabranike Ajnarsa Bagackisa nakon poena Žanisa Peinersa uz zvuk sirene.

Srbija je u trećoj četvrtini zaigrala mnogo čvršće u odbrani, na ruku im je išla i četvrta lična greška Porzingisa već početkom drugog poluvremena, pa je Bagackis morao da odmori svog najboljeg igrača. Izabranici Aleksandra Đorđevića su uspeli da iskoriste taj period, a Letonce je u igri i na pristojnom zaostatku držao Davis Bertans sa nekoliko odličnih pogodaka sa distance.

Nakon poena Bogdana Bogdanovića za 73:65, na malo više od pet minuta do kraja, činilo se da će Srbija mirno privesti utakmicu kraju, ali Letonija u naredne dve minute pravi seriju 10:0, zaključno sa trojkom Porzingisa za 75:73 u njihovu korist. Usledio je odgovor na drugoj strani i serija 7:0 “Orlova”, a Letonci nisu uspeli da uvedu meč u neizvesnu završnicu. Na kraju, konačan rezultat je bio 92:82.

Srbija – Letonija 92:82(21:24, 24:23, 20:13, 27:22)

Srbija: Mačvan 14, Bogdanović 30, Lučić 7, Milosavljević 4, Birčević 0, Štimac 2, Lazić 2, Micić 0, Gudurić 9, Jović 5, Kuzmić 6, Marjanović 13

Letonija: Porzingis 18, Blums 0, Davis Bertans 16, Dairis Bertans 23, Tima 5, Smits 3, Janičenoks 0, Strelnieks 4, Skele 4, Grazulis 0, Peiners 9, Meiers 0