Srbija rutinski savladala Mađarsku i zakazala duel sa “Azurima”

Srbija je bez većih problema uspela da pobedi severne komšije i tako izbori nastup u četvrtfinalu EuroBasketa.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su odlično otvorili utakmicu i stekli početnu prednost(16:3). Mađarska je uspela da se spusti na jednocifren zaostatak nakon tajm-auta Stojana Ivkovića i da ga održava sve do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 48:41. Od starta utakmice, Đorđević je instistirao na tome da se lopta spušta pod koš, a to je na najbolji način iskoristio Ognjen Kuzmić koji je već u prvoj četvrtini imao dvocifren poenterski učinak.

U nastavku su “Orlovi” podigli nivo intenziteta u odbrani, Mađarska više nije dolazila do laganih poena, a to je dovelo Srbiju do maksimalnih +18(64:46) sredinom treće četvrtine. Poslednji trzaj, Mađari su imali na početku poslednje deonice koju su otvorili serijom 9:0 nakon što su ubacili tri trojke iz isto toliko napada, ali nakon tajm-auta Aleksandra Đorđevića, njegovi izabranici su se uozbiljili i nisu dopustili protivniku da utakmicu uvede u neizvesnu završnicu. Konačan rezultat je bio 86:78.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protiv Italije, a ta utakmica je na rasporedu u sredu. Podsetimo, “Azuri” su bez većih problema savladali Finsku juče.

Srbija – Mađarska 86:78 (24:16, 24:25, 21:12, 17:25)

Srbija: Mačvan 14, Bogdanović 17, Lučić 11, Milosavljević 4, Birčević 0, Štimac 0, Lazić 0, Micić 0, Gudurić 0, Jović 9, Kuzmić 7, Marjanović 14

Mađarska: Rujak 6, Alen 3, Keler 8, Vitman 2, Hanga 1, Vojvoda 11, Kovač 0, Tot 0, Ferenc 15, Perl 22, Karahodžić 6, Elingsfeld 4