Srbija nakon neizvesne završnice pala pred Francuskom

Ako ikada možemo da kažemo da je poraz odgovarajuć, onda je to trenutni slučaj. Izabranici Vensana Kolea su neverovatnim pogotkom Tonija Parkera preko Stefana Markovića došli do trijumfa protiv reprezentacije Srbije i time “rezervisali” sebi treću poziciju i nešto teži put do finala.
U medijima se previše spekulisalo ovih dana da li treba ići na pobedu protiv Francuske ili birati “lakši” put. Nakon svega prikazanog večeras, ne možemo baš da kažemo da su “Orlovi” namerno izgubili. Francuzi su fenomenalno otvorili susret, Batum je pogodio dve vezane trojke i serija od 11-2 je naterala Aleksandra Djordjevića da zatraži tajm aut. Trikolori su ovu četvrtinu dobili prilično lako, 26-17 je bio rezultat. Naši reprezentativci su smanjili razliku u drugoj četvrtini i na odmor se otišlo sa rezultatom 40-36 u korist Francuske. U trećoj deonici smo zaigrali nešto bolje, tako da smo uspeli da dodjemo i do prve prednosti, a “X faktor” ovog dela meča je bio košarkaš Crvene Zvezde Telekom, Marko Simonović. Sa prednošću od tri poena smo ušli u poslednji kvartal. Do kraja susreta je vladala prava rezultatska klackalica. U poslednjem minutu rezultat je bio 75-74 u korist Srbije, ali je nekih tridesetak sekundi pre kraja, totalno van balansa preko ruke Stefana Markovića, Toni Parker pogodio šut koji je Trikolorima donelo pobedu. U nastavku smo imali šansu preko Bogdana Bogdanovića da ipak pobedimo u ovom duelu, medjutim lopta nije htela u koš. Sve u svemu, ovo je drugi poraz naše reprezentacije na Olimpijskim igrama, tako da će Srbija najverovatnije sa četvrte pozicije u grupi A nastaviti borbu za neku od medalja. Najefikasniji pojedinci su bili Nando De Kolo sa 22 poena, odnosno Miroslav Raduljica koji je zabeležio 16.