Sparsi uzvratili udarac!

Analiza za sve one koji nisu mogli da isprate meč.

Borba za finale Zapadne konferencije se nastavlja, Golden Stejt i dalje čeka svog protivnika, kako se bližimo kraju, sve više deluje da će to biti San Antonio. Oni su sinoć uspeli da savladaju Hjuston 110-107 nakon produžetaka, i obezbede sebi šansu da već u sledećoj utakmici overe plasman u dalji rang takmičenja.

Utakmicu su prelomili Deni Grin sa svojih 7 poena u produžetku, Džonatan Simons sa neverovatnom energijom i sjajnom odbranom nad Hardenom, dok je Mils odigrao dobru partiju i utakmicu završio sa 20 poena.

Imali su napad i priliku da u regularnom delu da pobede, ali su to olako prokockali, jer je Pau Gasol zaboravio(?) akciju koju su prethodno nacrtali, i tokom celog napada postavljao neke nepotrebne blokove, dok je Peti Mils čekao taj jedini koji je trebao da postavi, na kraju je Mils pogodio, ali nakon zvuka sirene.

Zaista je to delovalo neverovatno loše, kada uzmemo u obzir iskustvo ovih igrača.

HARDENOVA NE(MOĆ)

Džejms Harden je otvorio utakmicu vrlo dobro, u prvoj četvrtini je ubacio 15 poena, do kraja druge je pored njegovog imena pisalo – 23 poena. Nakon toga, dakle za 29 minuta igre, on je postigao samo 10 poena, od toga 7 iz igre, i tri sa bacanja.

Posebno će ostati upamćena njegova očajna partija u završnici, tačnije poslednjih 10 minuta igre, kada jednostavno nije pokazivao bilo šta što može da se poveže sa zvanjem MVP igrača.

Da bi vam to predstavili što bolje, možete pogledati njegov učinak, potez po potez:

4. – četvrtina

6:31 – 3:37 | prazni minuti (ništa nije pokušavao)
3:37 | promašen šut za tri poena
3:14 | uspešan prodor, 2 poena
1:19 | promašen šut za tri poena
1:01 | skok u odbrani
0:54 | pogođena dva slobodna bacanja (sporan faul?)
0:11 | faul u napadu (rezultat 111-111)

produžetak

4:27 | izgubljena lopta, ukradena Simons
2:33 | promašen šut za tri poena
1:31 | izgubljena lopta, ukradena Simons
1:17 | izgublena lopta
0:30 | faul u odbrani za koš faul Grina ( rezulat +1 za Hjuston pre koša Grina)
0:01 | Đinobili mu blokira šut za tri poena

Utakmicu je završio sa 33 poena, 10 skokova, 10 asistencija, i 9 izgubljene lopte.

Kredit se mora dati Džonatanu Simonsu koji je igrao sjajnu odbranu, i nikako nije dozvoljavao Hardenu da krene na koš ili probije prvu liniju odbrane Sparsa, a sve se to odigravalo u ovom periodu, kada su svi bili već vidno umorni.

Ono što je posebno loše kod Hardena u ovoj seriji jeste šut za tri poena, kada se uzme procenat iz svih pet utakmica – on pokazuje očajnih 32%.

Kavaj Lenard

Veliko je pitanje za San Antonio u kakvom će stanju nastaviti Lenard ovaj plej-of. Pored njegove očigledne želje da odigra sledeću utakmicu, izvesna je ozbiljnost njegove povrede jer sigurno da on ne bi bio na klupi u poslednjih 10 minuta igre da je u pitanju neka lakša povreda, ili jednostavno Sparsi nisu želeli da rizikuju jer nisu znali stepen povrede.

Pored te povrede zgloba na levoj nozi, tokom utakmice mu je par puta doktor hladio koleno desne noge, iz sada nepoznatih razloga pošto nismo videli kada je zadobio tu povredu.

Jasno je da San Antonio neće moći bez 100% spremnog Lenarda, jer je jednostavno previše da ostanu bez dva vrlo bitna igrača, jer se Parker povredio još u toku druge utakmice. Problem Sparsa je takođe i Lamarkus Oldridž koji ne može da poveže 3-4 minuta ozbiljne košarke, promašuje zicere, u bitnim momentima šutira bacana 0 od 2, ne može da reši Hardena na niskom postu… Ako žele da u sledećoj utakmici pobede, Oldridž će morati kako zna i ume da se pojavi i odigra jednu ”svoju” partiju.

Hjuston mora da svede broj grešaka na minimum, nakon što su ostali bez NeneaKapela zaista radi sjajan posao, posebno u odbrani, međutim neki problemi nastaju kada Anderson treba da ”štiti obruč”, tada protivnici prelako dolaze do polaganja.

Trener D’Entoni je sinoć koristio samo 7 igrača, uz skraćenu rotaciju, Beverli je sinoć doživeo lakšu povredu zgloba, čini se da će u sledećoj morati da potegne za još nekim igračem.

Sledeća utakmica se igra u noći između četvrtka i petka, i nezvanično će biti prenosa na SK.