Španija u polufinalu na krilima braće Gasol

Prvi četvrtfinalni meč se u Istanbulu odigrao izmedju Španije i Nemačke, a pošto je Španija bila veliki favorit u ovoj utakmici, savladali su Nemce, ovog puta rezultatom 72:84 (19:16, 14:18, 20:31, 19:19).

Spor početak Španije, nisu postigli koš skoro četiri minuta, dok su Nemci uspeli da vežu sedam poena, najviše zahvaljujući Denisu Šruderu, a nakon pogotka Johanesa Fohtmana, prednost Nemačke postaje 11:2 i Skariolo primoran da zatraži tajm aut. Nakon minuta odmora, Španci poentiraju preko Gasola i rezultatski se vraćaju u meč. Iako im igra nije fukncionisala najbolje, nakon prve četvrtine zaostajali su samo dva poena. U drugom kvartalu su već zaigrali malo bolje i nakon nekoliko vezanih poena, tačnije nakon trojke Ćaća Rodrigeza, Nemačka je zatražila tajm aut. Igralo se čisto do kraja, koš za koš, a pred veliki odmor na semaforu je pisalo da Španija ima prednost od pola koša.
Rezultatska klackalica na početku drugog poluvremena, dobrih pet minuta niko nije mogao da se odvoji na više od jednog koša. Medjutim, blickrig u španskoj režiji, preko Marka Gasola za “plus 11” i praktično u ovim momentima prelama meč u korist svog tima.
U poslednjoj četvrtini su Španci samo održavali ranije stečenu prednost, koja je bila dvocifrena tokom čitave četvrtine. Sve je već bilo jasno krajem treće četvrtine, koju je sigurno obeležila nestvarna sekvenca Marka Gasola, kada je trojkama izrešetao koš Nemačke.

Nemačka: Lo 9, Fohtman 2, Štajger 1, Tada 0, Tajs 15, Bencing 4, Šruder 27, Akpinar 0, Bartel 6, Timan 8, Hekman 0, Hartenštajn 0.

Španija: P.Gasol 19, Rodrigez 11, Navaro 0, Rubio 2, M.Gasol 28, V.Ernangomez 7, Sastre 8, Vives 0, Oriola 4, San Emeterio 3, H.Ernangomez 2.