Šole bolji od Limoža!

Košarkaši Šolea savladali su na gostovanju Limož 79-72, u okviru 4. kola francuskog prvenstva. Najefikasniji u povedničkoj ekipi su bili Evtimov sa 15 poena i 4 skoka i Rodrigez 12 poena, dok je kod poraženih ponovo najbolji bio Buford sa 30 poena i 6 skokova.

ilian-evtimov
Izabranici Duška Vujoševića su bolje otvorili meč, i serijom 12-2 na startu došli do prednosti od 17-6 na 3 minuta do kraja prve četvrtine. Ipak, nakon toga je usledio prvi pad u igri Limoža, što su košarkaši Šolea iskoristili, pa se na prvu pauzu otišlo sa samo tri poena prednosti za domaćina. Početak druge četvrtine protekao je u odmeravanju snaga protivnika. Timovi su pravili mini serije od po 4 poena, i domaćin je držao prednost između 3 i 5 poena. Ipak na 3 minuta do kraja poluvremena, usledio je drugi nalet gostiju. Prvo je Braun iskoristio sjajnu asistenciju Evtimova za lagane poene iz reketa i prvu prednost Šolea od početnih 4-2, a zatim su Evtimov trojkom i i Rodrigez, poenima iz reketa , doveli svoj tim na 6 poena prednosti. Na poluvremenu je rezultat glasio 34-28 za Šole. Tokom cele treće četvrtine, domaćin je agresivnom igrom pokušavao da se vrati u meč, ali su gosti uspešno odbijali svaki napad, i povremeno čak uvećavali prednost. Limož je svoj poslednji pokušaj za povratak u meč imao na minut do kraja utakmice, kada je fenomenalni Buford realizovao oba slobodna bacanja i približio svoj tim na samo tri razlike.  Ipak u poslednjem minutu košarkaši Limoža nisu imali snage za potpuni preokret, promašili su nekoliko šuteva za tri, a na drugoj strani David Noel je bio vrlo siguran sa linije za slobodna bacanja (4 od 4 u poslednjem minutu), i obezbedio je Šoleu vrlo važnu pobedu.
Nakon četiri kola obe ekipe se nalaze u sredini tabele sa po dve pobede i dva poraza. U narednom kolu Limož gostuje poslednjeplasiranom Orleanu, dok Šole dočekuje ekipu Pariz Levaloa.