Sjajni Marinković vodio Partizan

Partizan Nis ostvario je 11. pobedu u Superligi Srbije ove sezone protiv Vojvodine Srbijagas rezultatom 85:57.

null

mondo.rs

Partizan je ušao u meč rešen da brzo uništi nade gostiju u iznenađenje. Sjajnom igrom u odbrani u prvoj deonici dozvolili su igračima Vojvodine da postignu samo 5 poena. Četvrtinu je zapečatio mladi Vanja Marinković sa trojkom u poslednjem napadu. Nastavili su Crno Beli da podižu razliku i u drugoj četvrtini, a Vojvodina nikako nije uspevala da pronađe ritam ili raspoloženog igrača. Partizan je u drugo poluvreme ušao sa 26 poena razlike i ostatak utakmice se sveo na puko otaljavanje posla.

Marinković je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 21 poenom(šut iz igre 7 od 10). Odličan je bio i Nikola Milutinov sa 15 poena i 7 skokova kao i Milan Mačvan sa 11 poena, 6 skokova i 4 asistencije.

Jedini dvocifren u ekipi Vojvodine bio je Svetozar Popović sa 10 poena. Istakao se i Radoš Šešlija sa 9 poena, 7 skokova i po 2 ukradene lopte i blokade.