Sedma pobjeda u nizu Golden Stejta, Bobi starter

Još jedna dobra partija Bobija, Goldenu derbi noći, Hjuston prekinuo niz poraza, a Čikago opet pada u zadnjim sekundama.

U prvoj utakmici večeri, Orlando je ugostio ekipu LA Klipersa koja je prekinula seriju od 2 poraza pobjedom 95:120.

Najzanimljiviji detalj sa ove utakmice je početak Bobija Marjanovića kao startnog centra. Ovo je njemu prvi start u dresu Klipersa, a rolu je opravdao još jednim double-doubleom. Postigao je 10 poena i uhvatio 11 skokova za 23 minute provedene u igri. Sa druge strane u sivilu Orlanda se izdvajao Nikola Vučević sa 22 poena i 11 skokova.

Hjuston je napokon prekinuo niz od 4 poraza pobjedom protiv Bruklina rezultatom 119:111. Kris Pol i Karmelo Entoni su predvodili ekipu Hjustona, Pol sa 32 poena, 7 skokova i 11 asistencija, a Entoni je postigao 28 poena uz šut iz igre 9/12. Treba pridodati tome i odličnu partiju Klinta Kapele sa 23 poena i 13 skokova. Sa druge strane je najupečatljiviji bio Karis Levert sa 29 posstignutih poena.

Novi poraz ekipe Finiksa, ekipe Igora Kokoškova, je ovaj put došao od strane Toronta, koji se mučio, mučio i onda prelomio utakmicu brzim poenima na kraju četvrte četvrtine. Najefikasniji u redovima Finiksa je bio Ajzea Kenen sa 19 poena, dok je i Kavai Lenard bio najefikasniji sa 19 poena u redovima Toronta. Zabrinjavajuća okolnost je moguća povreda Lenarda koji je nezgodno doskočio i tražio je izmjenu, ali će se o daljnjim informacijama morati sačekati vijesti iz Toronta.

U derbiju dana Golden Stejt je porazio Minesotu. Minesota nije dala Goldenu da diše sve do zadnje četvrtine, kada su se jednostavno raspali u želji da stignu 6 razlike koje je imao Golden Stejt i oni su im upakovali 33 poena za četvrtinu i pokazali još jednom da se lava ne dira dok spava. Najefikasniji igrač je bio Durant sa 33 poena, pratio ga je Kari sa 28 i Tomson sa 22, Grin je bio blizu Triple-doublea (9poena/9skokova/11asistencija). U redovima Minesote najbolji pojedinci su bili Vigins i Butler sa 22 odnosno 21 poenom, rookie i ovogodišnji 20. pick na draftu Džoš Okođi je također odigrao odlično sa 15 poena i iskoristio izostanak Džefa Tiga.

Vestbruk novim double-doubleom(23 poena 12 asistencija) je bacio još više u ponor negativno iznenađenje godine Vašington Vizardse. Oklahoma je slavila 134:111. Bil i Vol su standardno igrali na nivou ali je to bilo nedovoljno. Dončić opet pružio odličnu partiju u novom, šestom zaredom porazu ekipe Dalasa. Ovaj put su ih savladali Knicksi, a Dončić je upisao 18 poena i 9 skokova za 35 minuta na parketu. Memfis je iskoristio izostanak Donovana Mičela i porazio drugi put ove sezone Jutu. Majk Konli i bivši igrač Jute Šelvin Mek su sipali sa svih strana i upisali su 28 odnosno 19 poena. Sa druge strane double-double Riki Rubia nije puno pomogao, on je meč završio sa 22 poena i 11 asistencija.