Sasari u polufinalu

Dinamo Sasari je iskoristio domaći teren i pobedom na Trentom 84:80 obezbedio prolaz u polufinale Serije A.

null

Trento je u meč ušao motivisan da nastavi seriju i to se odrazilo i na situaciju na terenu. Početkom druge deonice sjajnom igrom pre svega u odbrani uspeli su da povedu sa 8 poena razlike. Sasari se trgnuo i uz pomoć odlične igre Dejvida Logana stigao do prednosti od 6 poena na poluvremenu. Nakon pauze domaćini su zaigrali još bolje i održavali razliku sve do 2 minuta pre kraja meča. Džoš Ovens i Davide Paskolo su pokušali da naprave preokret ali jednostavno nije bilo dovoljno vremena i jedino što su uspeli da urade jeste da smanje razliku.

Dejvid Logan je postigao 27 poena, a pratili su ga Edgar Sosa sa 11 i Šejn Laval sa 10 poena i 9 skokova.

Džoš Ovens je postigao 18 poena i uhvatio 11 skokova. Davide Paskolo je dodao 15 poena uz 9 skokova, dok je Toni Mičel postigao 14 poena, uhvatio 7 skokova i podelio 5 asistencija za poraženu ekipu.