Sakramento poražen, Bogdanović vrlo dobar na debiju (VIDEO)

Sakramento Kingsi su stigli zaostatak od 21 poena u Finiksu, ali Geret Templ nije imao mirnu ruku, pa do velikog preokreta ipak nije došlo.

Interesantan meč su u Finiksu odigrali domaći Sansi i Sakramento Kingsi. Činilo se da će domaći lagano upisati pobedu nakon odličnog starta utakmice(36:15), ali ulaskom Deandrea Foksa, Bogdana Bogdanovića i Skala Labisijera, stvari su se okrenule. Kingsi su uspeli zaostatak da spuste na samo 8 poena razlike na poluvremenu(59:51), a najefikasniji za goste, nakon prvog poluvremena je bio Bogdan Bogdanović sa 12 poena(5/7 iz igre). Srpski reprezentativac je imao i 2 ukradene lopte.

Starteri Kingsa su podbacili i u nastavku, pa da Badi Hild nije bio raspoložen u trećoj četvrtini, meč bi već tada bio rešen. Utisak je bio da do preokreta neće doći pri rezultatu 96:81, početkom poslednje deonice, ali Geret Templ je tada preuzeo odgovornost i počeo da pogađa šuteve u nizu. Bogdanović je odigrao loše drugo poluvreme, promašio je svih osam šuteva, ali je svojim asistencijama vratio svoj tim u igru.

U poslednjoj minuti susreta, gosti su stigli do poravnanja(112:112) i napada za vođstvo, ali Foks je bio neprecizan. Tada je ključne poene za Finiks Sanse postigao Majk Džejms iz prodora, bivši košarkaš Baskonije i Panatinaikosa, a na drugoj strani Geret Templ nije uspeo da pogodi jedno od dva slobodna bacanja, pa se ušlo u penal završnicu. Nakon što su Devin Buker i Džordž Hil pogodili svoje “penale“, ruka je zadrhtala beku Sansa, Troju Danijelsu koji je bio polovičan sa linije slobodnih bacanja(116:114), pa su Kingsi imali šut za pobedu, ali Templ je opet bio neprecizan. Sve su to sa tribina posmatrali generalni menadžer Vlade Divac i Predrag Stojaković.