Sakramento izgubio, Bogdanović nepogrešiv u šutu za dva poena (VIDEO)

Grizliji su u Memfisu savladali gostujuće Kingse rezultatom 106:88, a Bogdan Bogdanović je pružio još jednu vrlo dobru partiju.

Sakramento Kingsi su upisali sedmi uzastopni poraz u NBA ligi, ovaj put su poraženi od Memfis Grizlija, rezultat je bio 106:88. Sastav Dejva Jergera je igrao odličnu odbranu u prvom poluvremenu i uspevao da drži rezultatski egal, a na veliki odmor se otišlo pri rezultatu 40:40. Domaći tim je treću četvrtinu otvorio serijom 9:0 i u tom ritmu nastavio sve do kraja utakmice. Kingsi nisu uspeli da se vrate u igru, pa su Grizliji stigli do 16 pobede u ovoj sezoni i sada imaju tri više od svojih večerašnjih rivala.

Dilon Bruks je sa 22 poena bio najbolji u pobedničkom sastavu, a odličan meč je odigrao i bivši košarkaš Kingsa, Ben Meklemor koji je upisao 21 poen. Strelce Kingsa je predvodio Dearon Foks sa 16 poena, a po jedan manje su imali Vins Karter i Bogdan Bogdanović. Srpski reprezentativac je bio perfektan u šutu za dva poena(6/6), za razliku od trojki gde je pogodio samo jednu iz sedam pokušaja. Bogdanović je imao još 4 skoka i 3 asistencije.