Rusija u trećoj četvrtini slomila otpor Vujoševićeve Bosne i Hercegovine

Selekcija Rusije je u Permu pobedila Bosnu i Hercegovinu rezultatom 70:53 i tako otklonila skoro sve brige oko plasmana u narednu fazu kvalifikacija.

Izabranici Duška Vujoševića su bili konkurentni u Rusiji čitavim tokom prvog poluvremena, a većim delom su imali i prednost. Ipak, u nastavku su domaći izašli na parket dosta angažovaniji i motivisaniji, pre svega u odbrani, dok su u napadu uspeli da dođu do nekoliko lakih poena. Bosna i Hercegovina je u trećoj četvrtini ubacila samo šest poena, a na gostovanju kod Rusije, posle tako slabih deset minuta, povratka nema. Do kraja poslednje deonice, domaći su uspeli da iskontrolišu stečenu prednost i da utakmicu mirno privedu kraju. Konačan rezultat je bio 70:53.

U drugoj utakmici ove grupe, Francuska je savladala Belgiju rezultatom 64:49 i tako došla do četvrte pobede iz isto toliko odigranih mečeva. Rusija i Bosna i Hercegovina imaju po dva trijumfa, dok Belgija ni nakon četiri susreta nije okusila slast pobede.

RUSIJA – BOSNA I HERCEGOVINA 70:53 (15:16, 21:16, 21:6, 13:15)

Rusija: Karašev 11, Baburin 0, Fridzon 16, Ukhov 0, Zubkov 13, Hvostov 11, Balašov 2, Ilnicki 0, Kulagin 10, Zajcev 0, Valiev 0, Gubanov 7

BiH: Lončar 0, Stipanović 9, Vrabac 2, Gegić, Gordić 4, Musa 26, Hasandić 0, Lazić 2, Sulejmanović 3, Halilović 7, Buza 0