Roketsima opet pripao derbi Teksasa, Grizliji nakon produžetka savladali Vizardse

Prethodnog dana je odigrano sedam mečeva u NBA ligi a najneizvesnije je bilo u Hjustonu i Memfisu.

Nakon što su pre dva dana Roketsi savladali Maverikse u Dalasu, sada su to uspeli da učine i pred svojim navijačima u jednoj mnogo neizvesnijoj utakmici iako su gosti bili oslabljeni neigranjem Dirka Novickog. Konačan rezultat je bio 93:92. Domaćin je u potpunosti kontrolisao prvo poluvreme, razlika je u većem delu bila dvocifrena a u jednom momentu je prednost iznosila maksimalnih +16(50:34). U drugom poluvremenu Maveriksi su korak po korak stizali prednost ekipe iz Hjustona da bi u poslednju minutu susreta ušli sa zaostatkom od tri poena(92:89) nakon što je Džejms Harden promašio jedno od dva slobodna bacanja. Usledili su promašaji na obe strane, prvo je Harison Barnes promašio šut sa polu-distance da bi to isto učinio i Džejms Harden. U jednom konfuznom napadu u kojem su mogli loptu držati do kraja pa tek onda šutati, Maveriksi su poentirali preko Veslija Metjuza četiri sekunde pre kraja meča. Bivši igrač Trejl Blejzersa je pogodio sa preko osam metara trojku za poravnanje rezultata međutim Metjuz u poslednjem napadu na meču nije uspeo da sačuva Hardena koji je izvukao faul i realizovao drugo slobodno bacanje za pobedu svoje ekipe. Upravo je popularna “Brada” bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 28 poena, dok su Erik Gordon i Rajan Anderson pomogli sa 14 poena. Kod Maveriksa je najefikasniji bio Vesli Metjuz sa 25 poena, Džej-Džej Barea je dodao 18 a Deron Vilijams 12 poena.

U Memfisu su domaći Grizliji i Vašington Vizardsi odigrali interesantnu utakmicu koja je skoro čitavim svojim tokom bila u egalu. Jedino su početkom druge četvrtine Grizliji uspeli da dođu do dvocifrene prednosti koja je iznosila i maksimalnih +15(40:25) ali već u narednih nekoliko minuta gosti su uspeli da to svedu na dva poseda zaostatka i održe taj deficit do poluvremena, na odmor se otišlo sa rezultatom 58:54. Od početka treće četvrtine pa sve do šest minuta pre kraja smo imali rezultatsku klackalicu, obe ekipe su se naizmenično smenjivali u vođstvu a onda su Vizardsi serijom 9:0 otišli na visokih 88:96 na četiri minute do kraja susreta. U tom trenutku se za Grizlije ukazao igrač sa najvećim ugovorom ikad potpisanim u NBA ligi koji je serijom svojih dobrih poteza vratio domaći sastav na samo jedan poen zaostatka(95:96). Usledili su napadi gde su poentirali iz prodora prvo Bredli Bil za goste a onda još jednom već spomenuti Majk Konli pa se u poslednju minutu ušlo sa rezultatom 97:98. Džamajkl Grin je promašio trojku za domaćine a Džon Vol je nakon dva slobodna bacanja doneo prednost od tri poena za Vizardse. Poslednji posed je trebao pripasti domaćinu do kraja regularnog toka vremena ali Mark Gasol je šutao za tri poena već u petoj sekundi napada i pogodio za izjednačenje i produžetak s obzirom da je Džon Vol promašio šut u poslednjoj sekundi meča za pobedu. U dodatnoj četvrtini Vizardsi nisu imali nikakvu šansu, gosti skoro pet minuta nisu postigli niti jedan poen a meč je prelomio Mark Gasol sa još jednom tricom. Kakvo veče za njega. Konačan rezultat je bio 112:103. Majk Konli je sa 24 poena i 11 asistencija bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, Zek Rendolf je skupio 22 poena a Mark Gasol je učestvovao u pobedi sa 20 poena, 10 skokova i čak četiri pogođene trojke iz šest pokušaja. Kod poraženih Džon Vol je bio najbolji sa 22 poena i 13 asistencija a po 14 poena su dodali Marčin Gortat i Bredli Bil.

U ostalim odigranim susretima su zabeleženi sledeći rezultati:

Los Anđeles Klipersi – Juta Džez 88:75 (Rivers 19p, Grifin 18p 10s, Kroford 12p / Hil 18p, Egzum 10p, Gober 8p)

Detroit Pistonsi – Milvoki Baksi 98:83 (Dramond 20p 23s, Haris 16p, Moris i Smit 11p / Adetokunbo 17p, Parker 13p, Monro 11p)

Majami Hit – San Antonio Sparsi 99:106 (Vajtsajd 27p 15s, Dragić 25p, Vinzlou 18p / Lenard 27p, Gasol 20p 10s, Mils 18p)

Finiks Sansi – Golden Stejt Voriorsi 100:106 (Voren 26p, Bledso 21p, Dadli i Najt po 9p / Durent 37p, Kari 28p, Tompson 14p)

Oklahoma Siti Tander – Los Anđeles Lejkersi 113:96 (Vestbruk 33p 16a 12s, Oladipo 20p, Kanter 16p / Rasel 20p, Rendl 20p, Jang 16p)