Repriza trilera, Partizan bolji od Ludvigsburga

Partizan je savladao Ludvigsburg sa 86:82. Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Veličković sa 21 poenom i 10 skokova, Hečer sa 20 poena i 6 asistencija i Birčević sa 16 poena i 12 skokova i Andrić sa 13 poena. U poraženom timu najbolji su bili Koton sa 14 poena i 7 skokova, Martin sa 13 poena i 5 asistencija, Hamonds sa 12 poena i 8 skokova i Losing sa 10 poena.

Partizan je dobro otvorio utakmicu, poenima iz unutrašnje igre i iz šuta sa polu-distance vrlo brzo su napravili prednost. Ludvigsburg se kroz celu prvu četvrtinu mučio sa izgubljenim loptama i lošom selekcijom faulova. Nemački tim je na početku meča vrlo loše šutirao iz igre, ali su u nastavku uspeli da dođu do poena iz unutrašnje igre. Oba tima su imala loše procente šuta za tri poena u prvoj četvrtini. Partizan je u drugu četvrtinu ušao sa prednošću od 21:12.

Ludvigsburg je u drugoj četvrtini igrao agresivnu odbranu uz povremeni presing preko celog terena što je potpuno razbilo koncepciju napada Partizana. Crno-beli su srljali iz greške u grešku kako u napadu, tako i u odbrani, ostavljajući nemačkom timu prostor za poene iz tranzicije i sa slobodnih bacanja. Ludvigsburg je loše šutirao za tri poena, pa su morali da razvijaju unutrašnju igru, Partizan se skupljanjem odbrane u reket dobro branio, ali su u nastavku poklekli. Iako je nemački tim preokrenuo rezultat, crno-beli su kroz nekoliko individualnih rešenja u završnici, koja su kulminirala trojkom Hečera pod faulom i pogođenim dodatnim slobodnim bacanjem, uspeli da na poluvreme odu sa prednošću od 37:35.

U trećoj četvrtini bilo je više borbe, nervoze i prekida nego košarke. Partizan je podigao agresivnost i energiju u pokušaju da odgovori na fizičku igru Ludvigsburga. Sudije nisu uspele da iskontrolišu varnice na terenu, njihovim odlukama bile su nezadovoljne obe klupe i kompletna publika. Na obe strane viđen je veliki broj faulova, slobodnih bacanja, ukradenih i izgubljenih lopti, skokova i nekoliko pogođenih trojki. Iz haotične situacije veću korist je izvukao Ludvigsburg, koji je pred poslednju četvrtinu ušao sa prednošću od 56:58.

Strasti su se smirile u četvrtoj četvrtini, iako nije manjkalo neizvesnosti. Posle početnih mini-serija, igralo se koš za koš. Oba tima tražila su sigurne poene u reketu, a Partizan je imao problem da zaustavi ofanzivni skok rivala. Iako su crno-beli trojkom Birčevića prešli u prednost pred završnicu nisu uspeli da regularni deo utakmice dovrše u svoju korist. Bun je pogodio za izjednačenje 72:72, a Hečer promašio trojki u poslednjem napadu, pa je meč otišao u produžetak.

Produžetak je ličio na četvrtu četvrtinu, puno borbe za svaki poen uz rezultatsku klackalicu. Partizan je uspeo da ispusti +4 pred samu završnicu i vrati nemački tim u igru. Pobeda je ipak izvojevana, a režirali su je, kao i u prvoj utakmici protiv Ludvigsburga, Ratkovica i Birčević, ovaj put uz pomoć AndrićaRatkovica je asistirao  Birčeviću  koji je pod faulom pogodio za dva. Srpski reprezentativac nije iskoristio dodatno slobodno bacanje, ali je Andrić uhvatio odbitak, bio siguran sa penala i obezbedio pobedu crno-belih.