Repeša preživeo gostovanje Pezara

14.kolo Serie A je donelo nekoliko iznenađenja, Sasari, Kantu i Breša su ostvarili jako važne gostujuće pobede dok je Milano savladao Pezaro uz dosta muke.

Lider šampionata, ekipa Milana je ugostila Pezaro koji se grčevito bori za opstanak. Jasmina Repešu bi svaki naredni kiks mogao koštati posla pa mesta za opuštanje nije bilo iako su gosti bolje otvorili utakmicu i imali čak +12 u prvoj četvrtini(11:23). Do kraja utakmice je presudio kvaliteta pa su domaći slavili rezultatom 88:84. Milan Mačvan je predvodio svoju ekipu do pobede sa 19 poena dok je Miroslav Raduljica upisao samo 2 poena i to oba sa linije slobodnih bacanja za samo 9 minuta na parketu što možda nagoveštava njegov odlazak iz “grada mode”. Isti učinak je imao Zoran Dragić. Džerod Džons je u poraženom sastavu pružio vrhunsku partiju, skupio je 29 poena.

Kolo su na prvi dan nove godine otvorili Venecija i Sasari a gosti su slavili 71:84. Duško Savanović je zabeležio 10 poena a Rok Stipčević 8 u pobedi svog sastava. U sastavu Venecije, Hrvoje Perić je utakmicu završio sa 6 poena.

Avelino je pobedio na gostovanju Kazertu rezultatom 82:86 a gostujuću pobedu je ostvarila i Breša u Torinu protiv istoimene ekipe(86:91).

Orlandina je pred svojim navijačima u jednom od derbiju kola pobedila Brindisi rezultatom 86:82 a zapaženu ulogu su imali i igrači sa prostora bivše Jugoslavije. Mario Delaš je u pobedničkom sastavu zabeležio 17 poena a Milenko Tepić 12 dok je Vojislav Stojanović utakmicu završio sa 5 poena. Blaž Mesiček je na debiju za Brindisi skupio 6 poena, bez promašaja za dva poena. Na parketu je proveo 15 minuta.

U derbiju začelja, Kremona je slavila pobedu pred svojim navijačima protiv Varezea i tako sačuvala šanse za opstanak u najelitnijem razredu italijanske košarke. Aleksa Avramović je u porazu svoje ekipe učestvovao sa 2 poena za samo 6 minuta na parketu. Kremonu je TaŠon Tomas predvodio sa 25 poena dok je kod Varezea Ejenga bio najefikasniji sa 20 poena.

U susreta dva tima koja imaju ambicije da se nađu u doigravanju, Pistoia je pobedila Ređianu 85:71 a do pobede ih je predvodio Krosariol sa 17 poena. Pietro Aradori je bio najzapaženiji pojedinac u Ređijani sa 24 poena dok je Sava Lešić utakmicu završio sa 8 poena za 17 minuta na parketu.

Kantu je uspeo da slavi na gostovanju kod Trenta, konačan rezultat je bio 68:77. Ovom pobedom Kantu je omogućio svojim navijačima mirniji san s obzirom da sada imaju tri pobede više od Kremone. Džonson je bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa 20 poena a zapažen učinak je imao i Fran Pilepić sa 19.