Real pregazio Stazbur!

Real je u Madridu furiozno prošao u TOP 16 fazu Evrolige pobedivši Strazbur sa 97:65.

Odlična odbrana Reala omogućila im je dosta lakih poena iz kontri i već u prvoj četvrtini imali su 14 poena razlike. Ekipa Strazbura večeras nije imala šanse,raspoleženi igrači Reala prikazali su sjajnu timsku igru  o čemu svedoči 36 asistencija. Strazbur je bio veoma loš u šutu za dva i sa slobodnih bacanja.

U Realu je šest igrača bilo dvocifreno, a najefikasniji od njih su bili Tejlor sa 16 i Rodrigez sa 14 poena. Treba istaći i odličnu sporednu rolu mladog Dončića koji je za 13 minuta zabeležio 7 asistencija, najviše u svom timu. Na drugoj strani su Boboa sa 17 i Golubović sa 10 poena sačuvali Strazbur od još većeg debakla.

Real je ovom pobedom obezbedio prolazak u TOP 16, dok se Strazbur oprašta od daljeg takmičenja. Poslednjeg učesnika TOP 16 faze iz grupe A saznaćemo sutra posle utakmice između Crvene Zvezde i Bajerna.