Raspad sistema Toronta, Bucksi napravili brejk

Potpuni potop doživeli su Raptorsi u drugom poluvremenu gde su ubacili samo 32 poena. Milwaukee je slavio u Torontu rezultatom 83:97.

Kao po navici, Toronto Raptorsi su slabo otvorili prvu plej-of utakmicu. Gosti su predvođeni Giannis Antetokounmpom stekli početnu prednost koja je bila i dvocifrena početkom druge četvrtine(22:32). Rezervisti domaće ekipe, Cory Joseph i Patrick Patterson su pogotcima sa distance napravili preokret i vratili vođstvo Raptorsima, na poluvremenu je bilo 51:46.

U nastavku je, sa ciljem da igra košarku, na parket izašla samo gostujuća ekipa. Izabranici Dwane Caseya su bili potpuno impotentni u napadu, ubacivši samo četiri šuta iz dvadeset pokušaja tokom treće i početkom četvrte četvrtine. Bucksi su krajem trećeg perioda ponovo poveli posle trojke Matthew Dellavedove(68:71) i do kraja nisu ispuštali rezultatski plus. Tokom poslednje četvrtine, gosti su imali i 19 poena više na semaforu(76:95), a konačan rezultat je bio 83:97.

Giannis Antetokounmpo je sa 28 poena predvodio Buckse do velike pobede na startu prve runde plej-ofa Istočne konferencije, a pratili su ga Malcolm Brogdon sa 16 i Greg Monroe sa 14 poena i 15 skokova. U poraženom sastavu, na visini zadatku su bili samo DeMar DeRozan sa 27 poena, odnosno Serge Ibaka sa 19 poena i 14 skokova. Naredna utakmica je na rasporedu u noći između utorka i srede, a igraće se takođe u Torontu.