Rafalna paljba Redjo Emilije u Pezaru

Slabija posećenost u čuvenoj Adriatik Areni u Pezaru, gde se ekipa Pezara sastala sa Redjo Emilijom. Redjo je savladao Pezaro rezultatom 91:81 (23:27, 22:15, 15:29, 21:18), a najefikasniji pojedinac je bio Pjetro Aradori sa 22 poena.

I jedna i druga ekipa nisu u zavidnoj formi i situaciji, pa je ovaj meč bio podjednako važan za obe ekipe.

AltrogiornaleMarche.it

Džons i Hejzel su odlično otvorili susret svojim poenima, a Markus Tornton je dodatno mučio De Nikolaa, koji je veoma brzo napravio dve lične greške. Ćervi je bio najraspoloženiji za igru u gostujućem sastavu i u tim “žutim minutima” uspevao da pronadje način za poentiranje. Iako je na samom početku izgledalo da će se igra Redjo Emilije brzo raspasti, Ćervi je sa klupe doneo energiju, pa gosti nakon dosta problema dobijaju prvu četvrtinu. Redjo je pokušavao maksimalno da ubrza igru u drugoj četvrtini. Masimiliano Meneti je počeo sa niskom postavom što je domaćima više odgovaralo, pa su napravili seriju 7:0 na krilima Džeroda Džonsa i ponovo preuzeli vodjstvo. Pezaro je uništio Redjo Emiliju u reketu u ovoj četvrtini, Džerod Džons i Nnoko su kombinovano ubacili 22 poena za 20 minuta, a dvocifren je bio i Markus Tornton, tako da ne čudi što je domaći sastav vodio na poluvremenu rezultatom 45:44. Spiro Leka, trener Pezara, pokušavao je da što više uspori tempo utakmice, ali je Pjetro Aradori to iskoristio i doneo maksimalnih plus pet svom sastavu. Priključili su mu se veoma brzo i Ahile Polonara i Amedeo Dela Vale i imali smo prvu dvocifrenu prednost na ovom susretu. Za tren oka se razlika povećala sa 5 na 15, a Redjo Emilija na kraju trećeg kvartala imala 13 poena prednosti. Raspala se igra Pezara u ovom delu meča, primili su čak 29 poena za deset minuta, najviše sa perimetra i iz pik end rol igre. Nije se mnogo toga zanimljivog desilo u poslednjoj četvrtini. Gosti su uspešno održavali svoju prednost i na kraju pobedili rezultatom 91:81, a najefikasniji pojedinac je bio Pjetro Aradori sa 22 poena, 2 skoka i 4 asistencije. Polonara je imao 16 poena i 6 skokova, a dvocifreni su bili još Ćervi i Dela Vale sa 15, odnosno 11 poena. Redjo je dobro šutirao iz igre danas, pogotovo za tri poena. Pogodili su 12 trojki iz 25 pokušaja, dok su za dva poena šutirali 20/36. U ekipi Pezara, Markus Tornton je ubacio 20 poena, isto toliko je imao i Džons, uz devet skokova, a Nnogo je postigao 12 poena i uhvatio je osam lopti.