Radila metla u Klivlendu – Golden Stejt šampion! (VIDEO)

Ubedljivom pobedom od 108-85 u četvrtoj utakmici finala NBA lige Golden Stejt počistio Klivlend sa 4-0 i odbranio titulu.

Golden Stejt se po treći put u poslednje četiri sezone okitio prstenom i to potpuno zasluženo.

Od samog starta su izabranici Stiva Kera nametnuli ritam i posle svega tri minuta stigli do prve dvocifrene prednosti. Lebron je izgledao letargično i to je bio veliki razlog za brigu navijača Klivlenda. Sredinom druge četvrtine Klivlend se vratio u život i preuzeo na kratko vodstvo odličnom sekvencom Džejmsa, ali je to bilo kratkog daha pošto je Golden Stejt otišao na veliki odmor sa prednošću od 61-52.

Treća četvrtina bila je odlučujuća u ovoj utakmici. Iako se očekivala šuterska rapsodija Golden Stejta, Voriorsi su odigrali izuzetno u odbrani i spustili Klivlend na svega 13 poena u toj deonici, pa su sa velikih +21 ušli u finalnih dvanaest minuta. Do kraja smo gledali rutinsku igru novih šampiona, Klivlend nije imao nikakvu šansu u poslednjoj četvrtini.

Trijumf Golden Stejta rezultatom 108-85, pobeda u seriji od 4-0 i novo slavlje ekipe iz Ouklenda, drugi put od kad je došao Kevin Durent. Najveće pitanje nakon ove utakmice je gde će Lebron nastaviti karijeru pošto je teško videti scenario u kojem ‘kralj’ sa ovom ekipom ili neznatno izmenjenom može da konkuriše protiv Golden Stejta.

Duo Voriorsa bio je odličan, Stef Kari je završio meče sa 37 poena, ali je Kevin Durent verovatno bio impresivniji sa tripl dablom, 20 poena, 12 skokova i 10 asistencija. Andre Iguodala je sa klupe dodao 11 poena.

U možda poslednjoj utakmici u uniformi Kavalirsa Lebron je postigao 23 poena uz 7 skokova, 8 asistencija, ali i 6 izgubljenih lopti, a Kevin Lav i Džej Ar Smit su jedini još bili dvocifreni sa 13 i 10 poena, respektivno.