Prvi poraz Zvezde na pripremama

Crvena Zvezda Telekom je pretrpela prvi poraz u pripremnom periodu na turniru u Zadru od strane Darušafaka Dogusa rezultatom 84:77.

mozzartsport.com

U susretu dve Evroligaške ekipe Turci su se bolje snašli i predvođeni Arslanom i Harnagodijem upisali prvu pobedu na turniru, nakon jučerašnjeg poraza od Fenerbahčea. Utakmica je počela izjednačeno, ali je Darušafaka uz pomoć Oguza Savaša uspela da ostvari prednost od 8 poena na kraju prve četvrtine. Zvezda je u drugoj deonici vratila utakmicu u egal, čak i preuzela vođstvo. Sjajnu rolu u drugom periodu je imao Stefan Jović sa 13 ubačenih poena. Darušafaka je bolje otvorila treću deonicu i preuzela vođstvo koje je sačuvala do kraja meča. Zvezda je imala nekoliko serija kojima su pripretili turskoj ekipi, ali su protivnici na sve imali odgovor ili boljom odbranom ili svojom serijom.

Bio je ovo prvi meč Gal Mekela u Crveno Belom dresu. Izraelski plejmejker je odigrao toplo hladno sa nekoliko odličnih prodora, asistencija i pravovremenih pasova, ali i neobjašnjivih izgubljnih lopti. Zvezda je meč odigrala bez dva stranca, Cirbesa i Tompsona, koji nisu bili dovoljno spremni da zaigraju nakon povreda koje su pretrpeli. Šansu na terenu su dobili i mlađi igrači pa smo u solidnoj minutaži na terenu videli Rebića, Apića, Gudurića i Simanića. Zvezda je često igrala sa postavkama koje imaju dva plejmejkera na terenu, neka kombinacija Mekel-Jović-Rebić.

Najbolji u pobedničkoj ekipi su bili Ender Arslan sa 22 poena i Luk Harnagodi sa 16.

Kod Crvene Zvezde Stefan Nastić je ubacio 20 poena i uhvatio 5 skokova, Stefan Jović je ubacio 17 poena, a Mekel je dodao 10 uz 6 asistencija, 5 skokova i čak 7 izgubljenih lopti.

Već sutra košarkaši Crvene Zvezde će odmeriti snage sa turskim gigantom Fenerbahčeom.