Prepelič ostavio Limož u igri za plej-of

Sastav Duška Vujoševića je ostvario važnu pobedu u gostima kod Šalona. Limož je slavio rezultatom 82:84 i zadržao šanse za plasman u plej-of.

Limož je slabo otvorio utakmicu, domaćin je već u prvoj deonici stigao do 7 poena prednosti(22:15) i činilo se da će izabranici Duška Vujoševića opet rano ostati bez šanse za pobedu. U nastavku se odbrana nije popravila, Šalon je u svakoj četvrtini ubacio najmanje 20 poena, ali su gosti takođe bili šuterski raspoloženi, pogotovo u drugoj četvrtini u kojoj su i oni imali 7 poena prednosti u jednom trenutku(35:42), ali se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 42:44.

U drugom poluvremenu je Limož uspevao da iskontroliše prednost, iako niti u jednom momentu više nisu vratili maksimalnu razliku od 7 poena. Šalon je tek 5 minuta pre kraja susreta poveo prvi put u drugom poluvremenu(75:74) nakon poena Aleksa Janga uz faul DeŠona Vuda. Limož je imao poslednji napad na utakmici pri rezultatu 82:82. Odgovornost je preuzeo Prepelič i pogodio uz faul Diabatea za pobedu svoje ekipe. Već pomenuti igrač Šalona je pokušao težak šut za tri poena nakon promašenog bacanja Prepeliča, ali bio je neprecizan tako da su bodovi otišli u Limož.

Upravo je Klemen Prepelič sa 18 poena bio najefikasniji u Vujoševićevoj ekipi, a istakli su se još Si-Džej Fer sa 17 poena i Džerom Rendl sa 13. Tajler Kejn i Nikolas De Jong su sa po 14 poena bili najbolji pojedinci u poraženom sastavu.

Ovom pobedom, Limož je ostao u igri za plej-of. Oni sada zauzimaju devetu poziciju na tabeli, pobedu manje od Le Portela, odnosno dve manje od Gravelina. Do kraja sezone, u odnosu na Le Portel, sa kojim imaju slabiji međusobni susret, Limož ima mnogo lakši raspored i ukoliko ne budu kiksali na svom parketu, doći će u situaciju da se izbore za doigravanje.