Poznati finalisti Turskog kupa

Nakon dve odlične i neizvrsne utakmice koje su bile na rasporedu u polufinalima, poznati su finalisti Kupa Turske.

U prvom polufinalnom susretu, Banvit je nakon preokreta u poslednjoj četvrtini savladao Galatasaraj rezultatom 71:68 i tako izborio treće finale Kupa Turske u klupskoj istoriji. Prethodna dva puta su tamo bili 2007. godine i 2012. godine, tako da se tendencija povratka u finale na svakih pet godina nastavila. Izabranike Saše Filipovskog je do pobede vodio Džordan Teodor sa 20 poena, a odličan učinak je imao Gediminas Orelik. Bivši igrač Lijetuvos Ritasa je utakmicu završio sa 17 poena. Kod Galatasaraja je najzapaženiji bio Vladimir Micov sa 13 poena.

Najuspešniji turski košarkaški klub svih vremena, Anadolu Efes je izborio nastup u finalu kupa pobedom protiv Karšijake rezultatom 79:74. Izabranici Velimira Perasovića su imali prednost tokom većeg dela susreta, ali je Karšijaka uspela da priđe na samo poen zaostatka(70:69) tri minute pre kraja utakmice. Usledila je trojka Dešona Tomasa, zatim i dvojka Derika Brauna, tako da šanse za povratak, Karšijaka nije imala. Efes su do novog finala Kupa Turske predvodili Brajant Danston i Tomas Ertel, obojica su utakmicu završili sa po 14 poena. DžejKovan Braun i DaHuan Samers su bili najistaknutiji pojedinci u poraženom sastavu sa 17 poena.