Portland zahvaljujući trećoj deonici srušio Denver

U noći izmedju nedelje i ponedeljka, od 3h po našem vremenu, sastali su se Portland Trejl Blejzersi i Denver Nagetsi, a domaći tim je slavio rezultatom 112:105(20:28, 30:29, 36:15, 26:33). Pobedu Portlanda u Moda Centru ispratilo je negde oko 20 000 ljudi.

Iako je Portland poznat kao dobra ofanzivna ekipa, izabranici Terija Stotsa su se poprilično mučili u prvoj četvrtini u kojoj su postigli samo 20 poena, a protivniku su dozvolili 28. Denver, iako je igrao bez Vila Bartona i Gerija Herisa, pokazao je zube i poprilično namučio ekipu Portlanda. Sasvim neočekivano, Evan Tarner i Noa Vonlej, dobili su nešto više minuta, jer su Lenard i Harkles ušli u problem sa ličnim greškama. Majk Meloun je ovo vešto iskoristio i serijom 19:7, podigao svoju ekipu na “plus 17”. Probudio se Evan Tarner i pogurao Portland napred smanjivši razliku na 57:50.

Tu dolazimo do famozne treće četvrtine, gde je sve išlo kao podmazano. Portland je u prve dve četvrtine šutirao 38% iz igre, a u trećoj deonici je imao procenat šuta 48%, a za tri, sjajnih 38%. Sjajni procenti su itekako pomogli Portlandu da prosto oduva Denver u ovoj četvrtini, dozvolivši momcima iz Kolorada tričavih 15 poena za četvrtinu. Denverov šut iz igre je bio katastrofalan u ovoj četvrtini, pogodili su samo 5 šuteva od ukupno 23 koliko su pokušali. U poslednjoj četvrtini, Džamal Marej je pokušavao da vrati svoju ekipu u igru, ali nije mu baš išlo za rukom, pa je Portland bez većih problema savladao ekipu Denvera. Sve u svemu, Demian Lilard je još jednom pokazao zbog čega je jedan od najboljih igrača u ligi na svojoj poziciji. Meč je završio sa 32 poena, a slobodna bacanja je šutirao 15/15! Nedostajala su mu dva skoka i četiri asistencije za tripl dabl. Si Džej Mekalum je takodje igrao dobro, 21 poen, 4 asistencije i 3 skoka za njega, a valja spomenuti i Morisa Harklesa, koji je meč završio sa 17 poena i 6 skokova. Na drugoj strani, “ruki” Džamal Marej 19 poena, nekoliko vezanih trojki u poslednjoj deonici i stvarno sjajan učinak. Danilo Galinari je takodje imao 19 poena, uz to je uhvatio 7 skokova, a Kenet Farid i Vilson Čendler postigli su po 18 poena.
Srpski reprezentativac, Nikola Jokić, na parketu je proveo 25 minuta, ali nije imao nijedan poen. Uhvatio je pet lopti, podelio tri asistencije i zaradio pet ličnih greški. Ono što je zanimljivo za Nikolu je to, da je zatražio treneru Melounu da utakmice počinje sa klupe, umesto u startnih pet. Očigledno je da ne želi da igra na poziciji centra, već bi se radije “borio” za svoje minute na poziciji krilnog centra.
Tokom noći, još jedan srpski reprezentativac je izašao na parket. U pitanju je Nemanja Bjelica, koji je sa svojom Minesotom pregazio Los Andjeles Lejkerse, rezultatom 125:99. Bjelica je igrao čak 40 minuta i za to vreme postigao 24 poena, uz šut iz igre 9/15, 8 skokova, 3 asistencije i 3 ukradene lopte. Sjajno veče za mladog beogradjanina, a mi mu želimo što više blistavih partija.