Poraženi Jokićev Denver, Bogdanovićev Sakramento i Marjanovićevi Klipersi

Zanimljiva protekla noć u NBA, iako su svi srpski košarkaši poraženi.

Noć je otvorio Dalas pobjedom nad Hjustonom rezultatom 107:104, ponajviše zahvaljujući Luki Dončiću i njegovoj fenomenalnoj partiji u četvrtoj četvrtini. Luka je u poljednje dvije minute napravio seriju 11:0 i potpuno preokrenuo meč u korist Dalasa. Najbolji u redovima Dalasa su bili Dončić i Metjus sa po 21 poenom, a Deandre Džordan je dodao 12 poena i 20 skokova. Hjustonu nisu mogli pomoći Harden i Pol, koji su upisali 35 odnosno 23 poena i dodali po 8 asistencija.

Indiana je dočekala Sakramento i porazila ih na domaćem terenu rezultatom 107:97, te im se revanširala za poraz od prije sedam dana. Sakramento je pobjedio prvu četvrtinu, dok su ostale tri pripale košarkašima Indiane i tako je prekinut njihov niz od tri pobjede. Najbolji u redovima Indiane je bio Tedijus Jang sa 20 poena, a Bojan Bogdanović je dodao 18. Badi Hild i Dearon Foks su ponovo bili najefikasniji sa 20, odnosno 18 poena. Bogdan Bogdanović je dodao 11 poena, a Bjelica 6 uz 12 skokova.

Derbi Nju Jorka, između Niksa i Netsa je pripao Bruklinu rezultatom 104:112. Bruklin je od početka preuzeo kontrolu nad utakmicom i napravio razliku, koja je bila neuhvatljiva za košarkaše Nju Jork Niksa. Najbolji u redovima Niksa je bio Enes Kanter sa 23 poena i 14 skokova, dok su kod Bruklina posebno zablistali Dinvidi sa 25 poena i 6 asistencija, te Džeret Alen sa 14 poena i 12 skokova.

Atlanta je savladala Jokićev Denver u iznenađenju noći 106:98. Prva četvrtina je pripala Denveru, ali se Atlanta uspjela vratiti na krilima Kolinsa i Bembrija, te savladati povredama osakaćeni Denver. Za Atlantu je najbolji bio Kolins sa 30 poena, 12 skokova i 5 asistencija, dok je za Denver standardno najbolji bio Nikola Jokić sa 24 poena, 11 skokova i 7 asistencija.

Portland je na krilima Lilarda i Nurkića savladao Minesotu 113:105. Utakmica u kojoj se ekipe nisu previše odvajale i veći dio je proveden u egalu je završen uzastopnim trojkama Lilarda i Mekaluma. Za Portland je najbolji bio Lilard sa 28 poena i 6 asistencija, a Nurkić je dodao 22 poena, 11 skokova, 4 blokade i 3 ukradene lopte. Za Minesotu je Vigins upisao 20 poena, a Tauns je dodao 19 uz 10 skokova.

Klipersi su poraženi na svom terenu od strane Majamija 98:121. Klipersi su se držali u utakmici do posljednje dionice koju je Majami riješio u svoju korist 8:30. Tobajas Heris je upisao 20 poena i bio je najefikasniji za Kliperse, a za Majami je ponovo heroj bio Dvejn Vejd sa 25 poena, 6 skokova i 6 asistencija. Boban Marjanović je za trinaest minuta upisao 8 poena i 4 skoka.