Polova šetnja kroz Jutu

Nakon što se Blejk Grifin povredio tokom druge četvrtine, Kris Pol je preuzeo odgovornost i vodio Kliperse do velike pobede u Solt Lejk Sitiju.

U trećoj utakmici prve runde plej-of serije u Zapadnoj konferenciji, Los Anđeles Klipersi su pobedili Jutu u gostima i tako poveli sa 2:1. Gordon Hejvord je obeležio prvo poluvreme, najbolji igrač Džežera je bio nezaustavljiv, a njegova ekipa je kontrolisala utakmicu sve do sredine poslednje četvrtine. Pri rezultatu 96:88 za domaćina, Klipersi su napravili seriju od 15:0 i tako stigli do velikog preokreta. Konačan rezultat je bio 106:111.

Blejk Grifin je povredio prst na nozi u drugoj četvrtini i nije se vraćao do kraja utakmice, a odgovornost na sebe je preuzeo Kris Pol. Plejmejker Klipersa je odigrao izvanrednu utakmicu, komandovao je na pravi način svojom ekipom. Ubacio je 34 poena, uz 10 skokova i 7 asistencija, a bio je smiren i sa linije slobodnih bacanja u samoj završnici meča. U poraženom sastavu, Gordon Hejvord je prikazao sav svoj napadački repertoar, ali ni 40 poena(13/21 šut iz igre) na kraju nije bilo dovoljno za trijumf njegove ekipe.

Četvrta utakmica je na rasporedu u noći između nedelje i ponedeljka, sa početkom od 3h po našem vremenu, a Juta će opet biti domaćin.