Pobeda Hjustona na domaćem parketu (VIDEO)

Ekipa iz Teksasa ostvarenom pobedom od 98-94 nalazi se na pragu plasmana u prvo finale NBA lige u poslednjih 23 godine.

Hjuston je očekivano bolje otvorio utakmicu, za njih je ova utakmica imala ogroman rezultatski značaj jer da su izgubili teško je zamisliti scenario u kojem odlaze u Ouklend i pobeđuju Voriorse na njihovom parketu u utakmici za pobedu u seriji. ‘Rakete’ su uspele da dođu i do dvocifrene prednosti u prvoj četvrtini, ali je Kevin Durent sprečio da utakmica ode u neželjenom pravcu po njegov tim.

U drugoj četvrtini Erik Gordon je bio izvanredan, pogodio nekoliko važnih koševa kada ostatak ekipe nije uspevao da se razigra, a kada je on otišao na klupu, Harden je preuzeo štafetu od njega. Do kraja poluvremena Golden Stejt, koji je i na ovoj utakmici bio bez Iguodale, uspeo je da se vrati u život i na odmor se otišlo rezultatu 45-45.

U nastavku je bilo veoma neizvesno, konstantno se igralo koš za košem, Kris Pol je pogodio neke neverovatne šuteve, čak je i posle jedne trojke odradio ‘šimi’ pred Karijem koji to često radi nakon pogođenog šuta iz velike daljine.

U poslednjoj četvrtini ključni igrači za Hjuston su bili Erik Gordon i Kris Pol. Na smenu su bekovi Roketsa preuzimali odgovornost i postizali neretko poene iz veoma neugodnih pozicija. Golden Stejt se nije predavao iako je bio u zaostatku tokom cele poslednje deonice. Na šest sekundi pre kraja pri rezultatu 96-94 u korist Hjustona ‘Ratnici’ su imali priliku da postignu koš za izjednačenje ili pobedu, ali do toga nije došlo. Kari je dodao loptu u noge Grinu koji nije uspeo da je zadrži pa mu je pobegla iz ruku i bio je primoran da napravi faul. Sa linije za slobodna bacanja bio je siguran Erik Gordon i na kraju Hjuston slavi sa konačnih 98-94.

U timu Hjustona najefikasniji bili su Erik Gordon sa 24 i Kris pol sa 20 poena, dok je Džejms Harden imao loše veče ponovo, 0-11 za tri, ali je i dalje postigao 19 poena.

Za gostujuću ekipu velika trojka dobra, Kevin Durent sa 29, Klej Tompson sa 23 i Stef Kari sa 22 poena, ali ostatak nije pružio dovoljno, klupa je imala doprinos od svega 4 poena.