Partizan slavio u Nišu

Košarkaši Partizana su na gostujućem parketu savladali ekipu Konstantina , rezultatom 87 – 74.

novosti.rs

novosti.rs

Crno – Beli su sporije ušli u meč i Konstantin je lako stigao do + 8 i prednosti 10 – 2 . Prve poene za Partizan na meču je postigao najbolji igrač Partizana ove sezone Milan Mačvan. Partizan se konsolidovao ubrzo i nakon 11 – 4, došao je do 11 – 11 na krilima ukradenih lopti Akojona i realizacija Milosavljevića i Mačvana. Na krajuprve deonice bilo je 18 – 16 za domaćina.

U drugoj četvrtini ponovo se nijedan tim nije mogao odvojiti na veću razliku od 5 poena. Partizan je bio u naletu pri rezultatu 30 – 25, ali Nišlije su izjednačile na 32 – 32 u kratkom periodu. Konstantin je zatim poveo 36 – 33 trojkom Despotovića. Partizan je ipak do poluvremena preokrenuo rezultat i na odmor se otišlo sa 38 – 36 za Crno – Bele.

Na otvaranju treće deonice Konstantin je ponovo bio bolji rival i sa nekoliko realizovanih napada došao do 45 – 40. U tim trenucima Partizanu nije išlo dobro u napadu, ali je post prekinuo Milenko Tepić trojkom. Partizan reaguje serijom 12 – 0 i vraća rezultatski plus na svoju stranu : 52 – 45. Na kraju treće deonice bilo je 56 – 47. Božo Đumić je bio u prilici i da poveća rezultatski plus ali je promašio oba slobodna bacanja.

U poslednjoj četvrtini Partizan se odlepio i nekoliko puta imao i + 15, a posebno je bio efikasan u napadu. Crno – Beli su u poslednjoj deonici postigli čak 31 poena, ali su i Konstantinu dozvolili nekoliko lakih trojki i čak 27 postignutih poena. Na kraju, Partizan je rutinski priveo meč kraju i zabeležio pobedu u prvom meču Košarkaške lige Srbije.

Dvocifreni u Partizanu su bili Milutinov sa 17 poena ( 10 skokova ), Milosavljević sa 16, Mačvan sa 13 ( 13 skokova ) kao i Džoš Akojon sa 11 poena.
Najbolji u timu Konstantina bili su Danilo Tasić sa 17 poena i Stojačić sa 12.