Partizan savladao FMP: 85-83

Košarkaši Partizana savladali su FMP u uzbudljivom meču 1/4 Kupa Radivoja Koraća rezultatom 85-83.

FMP je odigrao odličnu poslednju četvrtinu kojom se vratio u meč, a u uzbudljivoj završnici bolji su bili Crno-Beli.

Partizan se u drugom poluvremenu nekoliko puta “odlepljivao” na 14-16 poena prednosti, ali je tandem FMP Dobrić-Čović pogađao u serijama te je neizvesnost obeležila ovaj drugi duel četvrtfinala nacionalnog kupa.

mondo.rs

mondo.rs

Partizan su na ovom meču odlikovali promašaji za 3 poena, kao i nešto slabija koncentracija u odbrani. Pored toga, bilo je i sjajnih poteza poput blokade Vilijamsa u najvišoj tački, pogodaka Džonsa i trojki Cvetkovića.

Utakmica je obilovala i određenom nervozom, međutim ono što će se sigurno pamtiti su dobri potezi aktera susreta.

Najefikasniji u Crno-Belom dresu bili su Džons sa 21 poenom i Vilson sa 15, a dobri su bili i Vilijams sa 13, kao i Cvetković sa 11 poena.

U ekipi FMP najraspoloženiji su bili Dobrić sa 23 i Čović sa 20 poena.

Partizan u 1/2 Kupa očekuje duel protiv boljeg iz meča Crvena Zvezda-Smederevo, a Crveno-Beli su apsolutni favoriti.