Partizan ostvario tesnu pobedu u večeri promašaja

Partizan je na domaćem terenu savladao Zijelonu Goru sa 58:56. Junak pobede i najbolji igrač domaćeg tima je bio Veličković sa 15 poena i 7 skokova, dok je poraženu stranu predvodio tragičar Florens sa 16 poena.

Početak utakmice bio je slab za oba tima , ređali su se promašaji iz igre i izgubljene lopte, a retki poeni dolazili sa slobodnih bacanja. Iako je i u drugoj polovini prve četvrtine igra bila prilično brza i haotična timovi su počeli da pogađaju, pa je najviše zahvaljujući pogođenim trojkama rezultat na kraju ovog perioda iznosio 17:17.

Iako je Partizan izgledao konstantnije u drugoj četvrtini i mogao sredinom ovog perioda da se ozbiljnije rezultatski odlepi, Zjelona Gora je uspela da održi korak. Poljaci su dobro koristili greške Partizana i umeli u mini-serijama da vežu nekoliko pogođenih trojki. Crno-beli su u minutima dobre igre igrali agresivno u odbrani, terali protivnika na greške, dok su u napadu igrali raznovrsno popravljajući promašaje ofanzivnim skokovima. Na poluvremenu je Partizan vodio sa 35:32.

Partizan je bolje počeo treću četvrtinu vezao par poena iz reketa, a onda je napadačka produkcija potpuno stala. Crno-beli su jednako loše šutirali za dva i za tri poena. Zjelona Gora je počela ova period onako kako je Partizan završio, veliki broj promašaja i neorganizovanih napada. Poljski tim se u nastavku konsolidovao, spustili su loptu u reket i popravili inače veoma los učinak za dva poena. Došlo je do preokreta, pa je rezultat na kraju ovog perioda iznosio 41:45.

U haotičnoj poslednjoj četvrtini Partizan je počeo sa veoma dobrom odbranom, uz pomoć očajne relizacije rivala držali su poljski tim bez poena više od polovine ovo perioda. Crno-beli nisu briljirali u napadu, na krilima Veličkovića uspevali su da dođu do poena iz reketa, ali šut za tri poena nisu uspevali da pogode. Zjelona Gora je ponovo napravila preokret pogađajući tri trojke u veoma kratkom periodu, ali čim je šut stao, Partizan je vratio minimalnu prednost sigurnim poenima u reketu. U samoj završnici Veličković je doneo pobedu poenima pod samim obručem, dok je Florens gazio aut- liniju u poslednjem napadu i tako izgubio šansu da uputi šut za pobedu gostiju.