Partizan nadigrao Megu

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Mega Leksa rezultatom 94-89 , i na taj način obezbedili prvo mesto u grupi pred plej of Superlige Srbije.

Crno-Beli su bili bolji rival većim delom meča, dok je Mega Leksu pripala 3. četvrtina i uvodnih nekoliko minuta meča.

Košarkaši Partizana su predvođeni plejmejkerom Cvetkovićem preokrenuli stanje u prvoj deonici i tih 10 minuta igre zatvorili sa prednoću 20-16.

Druga četvrtina donela je još bolju igru Partizana, a preko Adina Vrabca prednost je dostigla +8 (30-22). Sa istom razlikom se otišlo na veliki odmor (41-33), nakon što su sudije poništile pogodak Džamara Vilsona posle gledanja snimka.

U trećoj deonici, Mega Leks je izgledao odlično, a igrači trenera Milojevića zatrpali su koš Crno-Belih sa čak 29 poena.

U poslednji period se ušlo u potpunom egalu, a Partizan je do pobede došao velikom raspoloženošću u napadu (32-27).

Košarkaši Mega Leksa doživeli su i dva velika peha pred kraj prvog poluvremena, kada su se u razmaku od samo dva minuta povredili Luvavu i Ivanović. Prema viđenom stradali su skočni zglobovi.

Najefikasniji u sastavu trenera Džikića bili su Vanja Marinković sa 15 poena, 14 je dodao Vrabac, dok je Cvetković upisao 13 poena i 4 asistencije.

U sastavu Mege najbolji su bili Aleksandar Rašić sa 19 poena i 5 asistencija, Zagorac sa 17 poena, i ukupno najbolji akter meča Danilo Nikolić sa 29 poena i 10 skokova.