Partizan lako do pobede

Košarkaši Partizana bez previše muke savladali su Mega Leks u derbiju 2.kola Superlige Srbije rezultatom 82 – 68.
U praznom Pioniru, Partizan je od samog starta utakmice zagospodario i igrom i rezultatom, a do prve veće prednost došao je pred kraj 1. četvrtine. U tim momentima je i trener Milojević dobio tehničku grešku, a Partizan je na kraju imao 26 – 20.

U drugoj četvrtini Crno – Beli igraju kvalitetno i sigurno, a pogotkom Andrića Partizan prelazi u dvocifrenu prednost + 11. Na kraju prvog poluvremena bilo je 45 – 36.

Meč je definitivno prelomljen u 3. četvrtini koju je Partizan dobio sa 22 – 12. Sredinom treće deonice trojkom Murića Partizan odlazi na 58 – 38. Mega Leks je igrao slabu odbranu, te je već nakon 30 minuta igre na semaforu stajalo čak 67 postignutih poena za igrače Partizana.

Poslednja četvrtina odigrana je u slabom ritmu, posebno od strane igrača Partizana koji su se čuvali za bitnije okršaje koji slede. Mega je uspela da ublaži poraz, ali ništa više od toga.

mondo.rs

mondo.rs

Najefikasniji u Partizanu bili su Mačvan sa 17 poena i Pavlović sa 14 poena. Odličnu partiju pružio je Tepić sa 13 poena i 8 asistencija. Miljenović je na drugoj strani predvodio strelce Mega Leksa sa 15 poena, dok je Nemanja Krstić dodao 13.

Na ovoj utakmici nisu nastupili lakše poređeni Džoš Akojon, kao ni MVP ABA lige Nikola Jokić.