Orlando prekinuo niz San Antonia!

U vrlo tvrdoj utakmici, Orlando je zabeležio pobedu na gostovanju San Antoniju 95-83, i tako prekinuo niz od 9 uzastopnih pobeda domaćina.

Najistaknutiji u redovima pobednika su bili Ibaka sa 18 poena i 7 skokova, Evan Furnije je imao 13 poena uz 7 asistencija a Nikola Vucevic 12 poena i 10 skokova.

Fox Sports

Fox Sports

Frenk Vogel se ponovo bio odlučio da uvrsti Agustina i Bijomba u prvu petorku, a da mu Vučević i Pejton počnu sa klupe.
Prve poene na meču postigao je Serž Ibaka, koji je sjajno iskoristio mismeč situaciju sa Deni Grinom, i poentirao. Obe ekipe su imale dosta izgubljenih lopti i promašenih otvorenih šuteva. San Antonio je uglavnom pokušavao da dože do poena šutevima sa poludistance, dok je Orlando svoju igru bazirao na brzoj tranziciji, i napadima ispod koša. Prva četvrtina je završena rezultatom 20-16 za domaćina.
U drugoj četvrtini viđena je igra dosta slična u prvoj. Međutim u 4. minutu počinje Orlandova serija od 9-0, kojom dolaze do prednosti 27-24. Nju je prekinuo Gasol pogotkom na samom isteku napada. Odličnu rolu u ovoj četvrtini je imala rezervna bekovska linija Orlanda Pejton-Votson, koja je postigla ukupno čak 15 poena uz 7 asistencija. Orlando je otišao na poluvreme sa prednošću 45-43.
U trećoj četvrtini posle 4 minuta i dva slobodna bacanja Lenarda, San Antonio je ponovo poveo 54-53, ali ispostaviće se poslednji put na meču. Novom serijom 13-3, Orlando odlazi na 9 poena prednosti, koji su do kraja četvrtine porasil na 11.
U poslednjem periodu izabranici Grega Popovića su pokušavali na sve načine da se vrate u meč, ali gosti sa Floride im to nisu dozvolili. Sparsi nisu imali rešenje za raspoloženu unutrašnju iniju Orlanda, i morali su da se pomire sa porazom, 95-83.