Olimpija Milano novi šampion Italije

Ubedljivom pobedom nad Trentom u šestoj utakmici finala rezultatom 96-71 izabranici Pjaniđanija postali šampioni Italije.

Italijanski predstavnik u Evroligi je pitanje pobednika rešio praktično u prvom poluvremenu. U prvoj četvrtini je na snazi bio rezultatski egal pošto je Olimpija imala prednost od 25-20, međutim u drugoj deonici je Trento posustao i dopustio protivniku da ode na +15 pa je rezultat bio 48-33.

U trećoj četvrtini su se igrači Trenta vratili u život i ušli u poslednjih deset minuta sa minimalnim dvocifrenim zaostatkom (66-56), ali je Milano drastično podigao nivo igre na kraju i ubedljivo slavio pošto je nakon konačnog zvuka sirene na semaforu pokazivalo 96-71 u korist gostujuće ekipe.

Ovom pobedom izabranici Simonea Pjaniđanija stigli su 28. titule, a italijanski stručnjak je nezaustavljiv u domaćem šampionatu pošto je u sedam sezona u kojima je radio u Italiji uvek uzimao titulu. Prethodnih šest puta je trijumfovao na klupi Montepaski Sijene.

Takođe, titula najboljeg igrača doigravanja pripala je omalenom beku Endru Gaudloku.

Najefikasniji u redovima Armanija bili su Endru Gaudlok sa 21 i Mindaugas Kuzminskas i Dairis Bertans sa po 15 poena.

Na drugoj strani je Dominik Saton ubacio 15 poena, a pratili su ga Toto Forej i Ševon Šilds sa po 14 poena.