Oklahoma ostala u igri

Džejms Harden je imao šut za pobedu Hjustona u Oklahomi, ali bio je neprecizan.

Oklahoma je furiozno otvorila utakmicu, Rasel Vestbruk je na najbolji način proigravao svoje saigrače, a Taž Gibson, Viktor Oladipo i Andre Robertson su bili nemilosrdni za visokih +14(32:18) već krajem prve četvrtine. Gosti su povezali redove u nastavku, čak i poveli početkom treće četvrtine(65:67), ali nakon tajm-auta Bilija Donovana usledila je serija 9:0 domaćih za novu prednost. Slično kao i u drugoj utakmici ove serije, Oklahoma je ostala bez ideje u napadu u poslednjoj četvrtini, a Džejms Harden je to itekako znao da iskoristi i kazni. On je ubacio dve trojke i iznudio nekolicinu slobodnih bacanja u samom finišu utakmice, ali onaj poslednji šut za pobedu je bio neprecizan, tako da će serija sigurno da se vrati u Hjuston. Konačan rezultat je bio 115:113.

Iako je Džejms Harden sa 44 poena bio najbolji pojedinac na utakmici, treća bitka je pripala Raselu Vestbruku. On je upisao novi tripl-dabl, imao je učinak od 32 poena(11/24 iz igre), 11 asistencija i 13 skokova. Taž Gibson je pokazao da se na njega može ozbiljno računati u nastavku serije kada je napadački doprinos u pitanju. On je danas možda bio i ključna figura u pobedi Tandera, ubacio je 20 poena uz odličan procenat šuta iz igre(10/13).

Oklahoma je smanjila rezultat na 2:1, ali da bi zadržali realne šanse za trijumf u ovoj seriji, moraće slaviti i u četvrtoj utakmici koja je na rasporedu u nedelju od 21:30 po našem vremenu.