Odlični Bobi u pobjedi Klipersa, Hjustonu i treća uzastopna pobjeda

Boban Marjanović je opet opravdao dobijene minute, Džamal Marej za rekord karijere u pobjedi Denvera. Hjuston savladao i Indianu.

U prvoj  utakmici noći Hjuston je savladao Indianu rezultatom 98:94. Džejms Harden je odigrao još jednu dobru utakmicu u kojoj je upisao 28 poena i polako se vraća u svoju MVP formu. Pratio ga je i Klint Kapela koji je upisao novi double-double(18poena/10skokova). Sa druge strane nije pomogao ni odlični Viktor Oladipo sa svoji 28 poena. Hjuston je sada upisao i treću vezanu pobjedu i polako hvataju zalet.

Orlando je upisao novu pobjedu, ovaj put je Evan Furnie pogodio za pobjedu u zadnjim sekundama. Najefikasniji je bio Eron Gordon sa 23 poena, dok su kod Klivlenda bili najbolji Džordž Hil sa 22 poena i Tristan Tompson sa 19 poena i 16 skokova. Rezultat je glasio 102:100.

Čikago je savladao Nju Jork poslije 2 produžetka rezultatom 116:115. Zek Lavin je upisao 41 poen, dok sa druge strane nije bio dovoljan ni monstruozni double-double Enesa Kantera od 23 poena i 24 skoka. Lavin je pogodio prvo slobodno i promašio drugo, ali nije ostalo vremena za napad Nju Jorka.

Oklahoma je zabilježila novu pobjedu, ovaj put Nju Orleans je poražen rezultatom 122:116. Utakmicu je obilježila povreda Vestbruka koji je nezgodno doskočio na nogu Entoni Dejvisa. Najbolji u redovima Oklahome je bio Pol Džordž sa 23 poena, dok su kod Nju Orleansa najbolji bili Mirotić sa 16 poena i 16 skokova, te Džru Holidej sa 22 poena i 14 asistencija.

Derbi noći su odigrali Boston i Denver, koju je Denver okrenuo u svoju korist. Nikola Jokić nije odigrao uobičajnu utakmicu ali je opet bio blizu triple-doublea(8 poena/10 skokova/ 8 asistencija), ali se za sve ostalo pobrinuo Džamal Marej sa 48 poena, od kojih je čak 18 postigao u posljednjoj četvrtini. Najbolji kod Bostona je bio Kajri Irving sa 31 poenom. Utakmica je završena rezultatom 115:107.

Bobijevi Klipersi su savladali Minesotu, te bacili u još veću krizu ekipu Toma Tibodoa. Bobi je za 18 minuta postigao 10 poena i uhvatio 9 skokova, a najbolji su bili Tobajas Heris i Danilo Galinari sa po 22 postignuta poena. Derik Rouz je opet bio najbolji u ekipi Minesote i ponovo podsjeća na starog sebe, pridružio mu se i Tauns sa 21 poenom i 10 skokova. Krajnji rezultat utakmice je glasio 120:109.

Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti nove pobjede Toronta nad Jutom, Majamia protiv Detroita. U Torontu su opet uz izostanak Kavaja Lenarda bili odlični Serdž Ibaka sa 17 poena(8/8 iz igre) i Kajl Lauri sa 17 poena i 11 asistencija, dok je u Juti bio najbolji Rudi Gober sa 14 poena i 12 skokova. Majami je savladao ekipu Detroita rezultatom 120:115 poslije produžetka. Detroitu nisu pomogle ni monstruozne partije Dramonda (25poena/24skoka) i Grifina(24poena/15skokova), dok su kod Majamia bili najbolji:Ričardson (27poena), Dragić(21 poen/6 asistencija) i Dvejn Vejda(18poena).