Nurkić bolji od Jokića, Niksi prokockali +23

U noći između ponedeljka i utorka, na rasporedu je bilo 9 utakmica.

U centru pažnje je bio duel koje su odigrali Portland i Denver, dve ekipe koje će se boriti za mesto u plej-ofu Zapadne konferencije. Blejzersi su od početka do kraja kontrolisali ritam i na kraju upisali više nego rutinsku pobedu, rezultat je bio 99:82. Jusuf Nurkić je sa 17 poena i 5 skokova bio najbolji u pobedničkoj ekipi, dok je kod poraženih Nikola Jokić upisao 6 poena.

Sakramento Kingsi nisu pružili jači otpor Vizardsima u Vašingtonu. Domaći su slavili rezultatom 110:92. Bogdan Bogdanović je za 20 minuta na parketu upisao 5 poena.

Pobedu je slavila Minesota na gostovanju u Solt Lejk Sitiju, a Nemanja Bjelica je učestvovao sa 5 poena u trijumfu ekipe Toma Tibodoa. Konačan rezultat je bio 98:109 protiv domaće Jute.

Najveći preokret večeri su napravili Klivlend Kavalirsi koji su stigli zaostatak od 23 poena sredinom treće četvrtine(73:50) i slavili protiv Niksa rezultatom 101:104. LeBron Džejms i drugovi su boljom odbranom i odličnim šutem za tri poena u poslednjoj deonici uspeli da kreiraju povratak u Njujorku i na kraju upišu važnu pobedu.

U ostalim utakmica, treba izdvojiti pobedu Milvoki Baksa nad Memfis Grizlijima rezultatom 110:103, kao i trijumf Filadelfije u Los Anđelesu kod Klipersa. Rezultat je bio 105:109. Aktuelni šampioni Golden Stejt Voriorsi su savladali Orlando Medžik 110:100, a pobede su još upisali Los Anđeles Lejkersi na gostovanju kod Finiks Sansa(93:100), kao i Nju Orleans Pelikansi koji su na svom terenu slavili protiv Atlanta Hoksa u neizvesnoj završnici. Konačan rezultat je bio 106:105.