Njujork ponovo savladao Minesotu u neizvesnoj završnici

Dva dana nakon trijumfa u Target Centru nad Minesotom košem Entonija u poslednjim trenucima meča, Niksi su ponovo slavili protiv istog rivala, ovog puta u svom Medison Skver Gardenu 118-114.

Iako nije odlučivao o meču poslednji posed, publika je ponovo imala priliku da gleda ujednačen meč. Karmelo Entoni je ovog puta bio daleko sigurniji u šutu, i doprineo je trijumfu sa 29 poena, pratio ga Rouz sa 24, a x-faktor na ovom meču bio je Kajl Okvin, koji je postigao 20 poena uz 13 skokova. U Minesoti Lavin je postigao 23, Tauns 20 a Vigins 19. Odličnu partiju je pružio i naš Nemanja Bjelica, koji je za 21 minut na terenu postigao 17 poena uz 7 skokova i 3 asistencije.

Niksi su pametno otvorili prvu četvrtinu. Vrlo su agresivni bili ispod koša, što je jedna od slabijih tačaka Timbervulfsa ove sezone, i uglavnom su uspešno završavali napade polaganjem iz reketa, ili u slučaju kada je nastajala gužva, izbacivali su loptu Entoniju i Holideju, a oni su znali da iskoriste te šuteve. Minesota je dosta bojažljivo ušla u meč, veliki broj promašenih zicera i izgubljenih lopti doprineli su tome da domaćin ode na prvu pauzu sa prednošću 30-21.
Vrlo sličnu igru smo videli i u drugoj četvrtini, Minesota je pokušavala da se vrati u meč, ali nije mogla da priđe na manji zaostatak od 6 razlike, dok je Njujork pokušavao da se odlepi, ali mu je najveća prednost bila 13 poena. Igralo se bez većih oscilacija, timovi nisu pravili veće serije, i na pauzu se otišlo sa rezultatom 62-52.
U trećoj četvrtini, košarkaši Minesote su zaigrali agresivniju odbranu pod košem, i uspeli su donekle da iskontrolišu skok i “zaključaju” reket, Njujork je morao više da se osloni na šuteve sa poludistance i za tri poena. Na drugoj strani, gosti su preuzeli recept domaće ekipe iz prve četvrtine, i pokušavali da napadaju iz reketa, uz povremene šuteve spoljnih igrača iz čistih pozicija. Kretnja rezultata je dosta podsećala na drugu četvrtinu, gde ni jedni ni drugi nisu uspeli da dođu do svog cilja, već je na kraju perioda rezultat ostao isti.
Serijom 12-2 na početku poslednjeg perioda (5 poena Muhameda), izabranici Toma Tibodoa su se u potpunosti vratili u meč i došli do izjednačena 100-100 na 8 minuta do kraja, da bi nakon polovičnog učinka Derika Rouza sa linije penala, i zakucavanja Zeka Lavina po prvi put na meču i poveli 102-101. Ipak tada na scenu stupa Kajl Okvin, koji prvo nakon promašenih bacanja Porzingisa hvata 2 ofanzivna skoka i poentira, a zatim dolazi do skoka u odbrani i nakon faula pogađa oba slobodna bacanja, kojim vraća prednost Niksa od 3 poena. Nakon toga usledila je i serija Derika Rouza od 7 poena, koja je dala Niksima komotnih 8 poena prednosti minut pre kraja meča. Gosti su pokušali da penal završnicom ipak uvede meč u neizvesnost, međutim Džastin Holidej i Karmelo Entoni su bili sigurni sa linije penala, za drugi uzastopni trijumf Njujorka nad Minesotom.