Njujork bolji od Detroita u Medison Skver Gardenu

Detroit Pistonsi su poraženi od Njujork Niksa u popularnom “Gardenu”, rezultatom 102:105, a gorostasni srpski centar, Boban Marjanović, nije dobio šansu, dok je Kristaps Porzingis svoju iskoristio, postigavši 35 poena, što je ujedno i rekord njegove karijere.

Kristaps Porzingis je ušao u ovaj susret izuzetno motivisan, ubacivši 25 od svojih 35 poena u prvom poluvremenu. Bilo ga je svuda. Na skoku, u tranziciji, u piku. Kretao se sa loptom i bez lopte, pogodivši 13 šuteva iz igre od ukupno 22, od čega je ubacio i tri trojke, takodje tri asistencije, sedam skokova i jedna blokada. U prvom poluvremenu smo videli pravi vatromet u Medison Skver Gardenu. Prvu četvrtinu dobila je domaća ekipa, rezultatom 29:27, a nakon tri minuta u drugoj, rezultat je bio 33:33, kada su Niksi izveli pravi “blickrig” i serijom 13:6 olakšali sebi situaciju.

Karmelo Entoni je takodje imao zapažen učinak. Šutirao je 9/17 iz igre, ubacivši 22 poena, uz 5 skokova i tri asistencije, a pogodio je i četiri trojke iz šest pokušaja, dok je Derik Rouz imao 15 poena, 5 skokova i 3 asistencije. Žoakim Noa je imao sjajnu noć, takodje. Ubacio je 7 poena i uhvatio čak 15 skokova, 7 ofanzivnih i 8 defanzivnih skokova. Zanimljivo je to, da su Niksi dozvolili Pistonsima samo 12 slobodnih bacanja, borbu u skokovima su takodje dobili, a i borbu za poene u reketu. Kentavijus Kaldvel Poup je predvodio Pistonse sa 21 poenom, Tobajas Heris je dodao 19, a povratnik posle povrede, Andre Dramond, imao je 15 poena uz 9 skokova. Niksi sada imaju učinak od pet pobeda i šest poraza, ponovo liče na ekipu koja može da ispuni cilj zacrtan na početku sezone-doigravanja. Što se tiče Pistonsa, oni imaju identičan skor pobeda i poraza, po 6. S tim što su na gostovanjima užasni, samo jednu pobedu i šest poraza.
Što se tiče “domaćih” igrača, Boban Marjanović nije igrao u porazu Detroita u Medison Skver Gardenu, Nikola Vučević i dalje traži formu, postigavši 10 poena i 14 skokova u pobedi Orlanda nad Pelikanima iz Nju Orleansa, a Nikola Jokić je za 19 minuta na parketu imao 10 poena, po 2 skoka i 2 asistencije, dok je Jusuf Nurkić, za 15 minuta imao 6 skokova, 4 asistencije, ali nije postigao koš. Dario Šarić je zabeležio dabl-dabl učinak i bio najbolji od svih “balkanaca”. Filadelfija je ostvarila i drugu pobed u sezoni, savladavši Vašington na svom parketu, rezultatom 109:102, a Dario Šarić je imao 13 poena i 12 skokova, a Mirza Teletović je imao 14 poena i 4 skoka u porazu Milvokija od Atlanta Hoksa. Nekadašnji ljubimac “grobara” Davis Bertans, po povratku iz Razvojne lige, zabeležio je 7 poena, 2 skoka i 3 asistencije, za 17 minuta na parketu.