Nigel Hayes srušio aktuelne šampione

Villanova Wildcatsi su na putu ka odbrani trofeja stali već u drugoj rundi, a presudio im je Nigel Hayes i Wisconsin Badgersi.

Tokom čitave utakmice, timovi su se smenjali u vođstvu, niti u jednom trenutku ni Villanova ni Wisconsin nisu imali dvocifrenu prednost, a sve je to dovelo neizvesne završnice pošto se u poslednjih 30 sekundi ušlo pri rezultatu 62:62. Napad je imao Wisconsin, odgovornost je preuzeo Nigel Hayes i položio pored Mikala Bridgesa. U narednom napadu je Josh Hart izgubio loptu za Wildcatse i sve je bilo rešeno, a aktuelni šampion je morao da spakuje kofere već nakon dve utakmice na turniru.

Florida State Seminolesi su razočarali sve svoje navijače, oni su doživeli debakl protiv Xaviera iako su “na papiru” bili veliki favoriti. Na kraju je bilo 91:66 za izabranike Chrisa Macka. Trevon Bluiett je prikazao sav svoj potencijal u pobedi Musketeersa. On je zabeležio 29 poena uz 6 skokova i 3 asistencije.

Purdue je u jednom neizvesnom susretu savladao Iowa State Cyclonese rezultatom 80:76. Boilmakersi su od početka bili bolji tim, na krilima Swanigana, Edwardsa i Haasa su stekli dvocifrenu prednost relativno brzo, a ne veliki odmor se otišlo pri rezultatu 44:31 za Purdue. Kada je Edwards zakucao za 58:39 na nešto manje od 15 minuta do kraja, činilo se da je sve rešeno, ali Cyclonesi nisu mislili tako. Usledila je serija 21:5 za Iowa State i povratak u potpuni egal. 3 minute pre kraja, nakon bacanja Edwardsa, Cylconesi su preuzeli vođstvo, ali P.J. Thompson i Swanigan su se pobrinuli da do velikog preokreta ipak ne dođe. Na kraju je ipak slavio Purdue. Edwards je upisao 21 poen, a Swanigan poen manje.

Arizona Wildcatsi, za koje nastupa naš Dušan Ristić, savladali su Saint Mary’s rezultatom 69:60, a put do pobede nije bio nimalo lak. Gaelsi su bolje otvorili meč i došli rano do dvocirene prednosti(22:12), ali nakon toga je Arizona pojačala nivo intenziteta u odbrani, dok su strpljivo gradili napad i čekali najbolji način za egzekuciju. Gaelsi su poslednji put vodili posle poena Joe Rahona za 46:44 na tačno 11 minuta do kraja utakmice. Nakon toga je usledila 7:0 serija Allonza Triera, a Saint Mary’s više nije došao u priliku da napravi preokret. Konačan rezultat je bio 69:60 za Arizonu, a Ristić je utakmicu završio sa 13 poena.