Nemci ponovo kobni, Srbija je druga u grupi

Reprezentativci Srbije poraženi su pred domaćom publikom u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Iako je Srbija bolje otvorila meč, reprezentaciju Nemačke je šut za tri poena držao na podnošljivom zaostatku. Poslednja četvrtina je ipak odlučila pobednika, Orlovi su na minut do kraja imali 5 poena prednosti, ali najpre loš faul, a zatim i nesportska greška su gostujuću ekipu doveli u vođstvo. Srbija nije pogađala do kraja, dok su Nemci bili sigurni sa linije penala.

Reprezentacija Srbije u narednu fazu kvalifikacija prenosi skor 4-2, a Grčka, Estonija i Izrael biće protivnici Orlova.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Boban Marjanović sa 22 poena, 19 je dodao Jelovac, a Nikola Milutinov je imao 16 pogodaka.

Denis Šreder je predvodio Nemce sa 21 poenom i 6 asistencija.