NBA: Vizardsi produžetkom do brejka

U meču koji je otvorio plejof NBA lige Vašington Vizardsi su pobedi Toronto Reptorse u gostima 93:86 nakon produžetka.

Videli smo jako tvrdu utakmicu u prvom meču serije. Obe ekipe su imale velikih problema sa kreiranjem i pogađanjem šuteva. Nene i Pirs su uspeli da svoju ekipu na poluvreme odvedu sa vođstvom 46:42. Sigurnom igrom u trećoj deonici Vašington je stekao dvocifrenu prednost. Košem Drua Gudena 9 minuta pre kraja meča Vizardsi su stekli maksimalnih 15 poena prednosti. Derozan, Vilijams i Vaskez se nisu predali i vratili su Reptorse u igru.

Vaskez je hladnokrvno pogodio trojku za izjednačenje 26 sekundi pre kraja meča. Vašington je iskoristio ceo napad i Vol je pokušao da reši meč ali je promašio. Ostalo je 0,4 sekunde do kraja meča pa je Toronto probao akcijom nabacivanja lopte na koš za Terensa Rosa ali je i njegov pokušaj bio neuspešan. U produžetku Vizardsi su odigrali mnogo organizovanije i nisu dozvolili poene protivniku 4 i po minuta.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Pol Pirs sa 20 poena pratio ga je Nene sa 12 poena i 13 skokova. Sa druge strane Amir Džonson je imao 18 poena i 8 skokova. Vol i Bil su šutirali 11 od 41 a Lauri i Derozan 8 od 30.

Kratku analizu ove serije možete pročitati ovde.